طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل در تهران و اطراف ::آگهی مشاغل در وبسایت پربازدید نیکنامده

طراحی دکوراسیون منزل

بازسازی خانه٬ بازسازی ساختمان٬ بازسازی منزل٬ دکوراسیون خانه٬ دکوراسیون داخلی٬ دکوراسیون منزل٬ طراحی دکوراسیون٬ طراحی دکوراسیون خانه٬ طراحی دکوراسیون داخلی٬ طراحی دکوراسیون منزل٬ نوسازی آپارتمان٬ نوسازی خانه٬ نوسازی ساختمان٬ نوسازی منزل

 

دکوراسیون منزل

اگر تصمیم به تغییر و طراحی دکوراسیون منزل خود دارید یا خانه ای جدید خریده اید و می خواهید دکوراسیون تازه ای برای آن انتخاب کنید، قبل از انجام هر کار باید اطلاعات کافی در زمینه طراحی دکوراسیون منزل داشته باشید تا بتوانید نمای باشکوه و خارق العاده ای به محیط زندگی خود ببخشید و خانه خود را به بهترین شکل ممکن تزیین نمایید. هیچگاه از تاثیر رنگ و هماهنگی بین عناصر منازل غافل نشوید چرا که بهترین دکوراسیون منزل می تواند بهترین روحیه را برای ساکنین آن فراهم کند. خانه ای شلوغ و در هم ریخته که هیچ تناسبی بین عناصر آن مشاهده نشود می تواند ذهن را آشفته کرده و سبب شود دچار آشفتگی شویم.

شاید تا حالا به منزلی رفته اید و یا عکس منزلی را مشاهده کرده اید که روحتان با آن تازه شده و روحیه آرامی را در آن منزل، حس کرده اید. این موارد به دلیل دکوراسیون متناسب و همخوان منزل است که تک تک اجزا به دقت و ظرافت انتخاب شده تا حس خوبی را برای فرد به ارمغان آورد. مشاهده رنگ و تناسب بین مبل، پرده، فرش و سایر اکسسوری های منزل؛ دکوراسیون را لطیف کرده و به شما خانه ای آرام و زیبا هدیه می دهد.

تصور کنید فرشی که رنگش قرمز است با مبلی که رگه های آبی دارد و پرده ای صورتی که هیچ همخوانی با هم ندارند چقدر در شلوغ نشان دادن فضا تاثیر گذار است. باید به تک تک عناصر دقت کرده و هر کدام را با سلیقه خاص انتخاب و چیدمان کرد تا بهترین دکوراسیون پدیدار شود. ایجاد دکوراسیون بی نظیر باعث آرامش روح و روان شده و می توان از مرتب و همخوان بودن عناصر لذت زیادی برد.

دکوراسیون داخلی منزل

دستیابی به طرح دلخواه در دکوراسیون داخلی منزل اصلا کار ساده و راحتی نیست. اگر تصمیم گرفته اید خودتان به تنهایی دکوراسیون منزل خود را طراحی نمایید باید صبر و حوصله زیادی به خرج دهید تا به دکوراسیون داخلی ایده آل خود دست پیدا کنید. ایجاد تغییر در هر کار موجب پیدایش ایده های جدید خواهد شد. طراحی دکوراسیون منزل نیز به همین صورت است. با تغییر در طراحی دکوراسیون منزل می توان به ایده های نو رسید. پس هیچ گاه در این راه نا امید و دلسرد نشوید. اگر به دنبال ایده های ناب می گردید کارشناسان گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک می توانند به شما کمک نمایند.

دکوراسیون و چیدمان دکوراسیون، کار هنری است و هرکس که در این زمینه تجربه کافی داشته باشد می تواند بهترین دکور را برای منزل انتخاب و چیدمان کند. از تاثیر تجربه و هنر دکوراسیون کاران نباید غافل شد چرا که بهترین دکوراسیون را افرادی رقم می زنند که تجربه و شناخت رنگ ها را داشته باشند. شاید با خود بگویید با کمی جابجایی وسایل، خانه را تغییر داده و بهترین دکوراسیون را انتخاب می کنیم بله اما ایجاد یک اثر هنری با جابجایی فرش و مبل امکان پذیر نیست. خلق یک هنر نیاز به دانستن، تجربه کردن و صحیح و خطا است.

طراحی داخلی منزل

ایجاد تنوع و تحول در فضای خانه در صورتی که از ایده های خلاقانه در طراحی داخلی منزل استفاده گردد موجب می شود تا روحیه ساکنان خانه در سطح بالایی قرار گیرد. همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی باید نیازها و روحیه افراد در نظر گرفته شود. ایجاد تغییرات پشت سرهم در فواصل زمانی کوتاه موجب می گردد آرامش ساکنان خانه به هم بخورد و در روحیه آنها تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین برای تغییر در دکوراسیون منزل خود حتما فواصل زمانی را در نظر بگیرید. زمانی که ذهن با چیدمان خاصی مواجه شود ابتدا کمی دچار سردرگمی می شود سپس کم کم به چیدمان عادت کرده و از چیدمان لذت می برد.

اما تغییرات مکرر و پی در پی سبب می شود ذهن به مرحله آرامش نرسد و در مرحله آشفتگی سرگردان بماند. برای اینکه بتوانیم خودمان و اعضای خانواده از دکوراسیون شیک بهره ببریم اجازه دهیم دکور، چند ماه بدون تغییر بماند تا زیبایی، مزایا و معایب چیدمان مشخص شود و سپس برای بهتر شدن آن اقدام کرد. جابجایی مکرر اشیا، و ایجاد دکوراسیون جدید در فواصل زمانی کم، ایده خوبی نمی باشد چون اجازه مانوس شدن اشیا با هم را نمی دهیم. پس صبوری در انتخاب دکوراسیون شیک، بسیار مهم می باشد.

دیزاین منزل

یکی از راه های ایجاد تحول در دیزاین منزل تغییر در چیدمان وسایل خانه است. شما می توانید با در نظر گرفتن برخی نکات و قواعد مهم در طراحی دکوراسیون، از خانه خود یک محیط جذاب و خارق العاده بسازید. دیزاین منزل یکی از مهم ترین عناصری است که در روند زندگی ساکنان و راحتی آنها تاثیر زیادی دارد. اگر محیط زندگی شما یک محیط آرام و دلنشین باشد اعضای خانه کمتر دچار احساس خستگی و ناراحتی خواهند شد.

طراحی منزل را نباید امری ساده پنداشت چرا که این کار نیاز به هنر و تجربه دارد. همچنین با نگاه سطحی نباید در مورد خوب و بد بودن دکوراسیون نظر داد. دکوراسیون خوب باعث می شود که تمام اجزا و عناصر با هم تناسب رنگ داشته باشند و موجب اذیت چشم بیننده در نگاه اول نشوند. انتخاب پرده و مبل با رنگ های هماهنگ و یا فرشی که با سایر عناصر همخوان شده است می تواند تاثیر خوبی روی منزل داشته باشد. پرده ای زیبا با فرشی بی نظیر که تناسب رنگ و طرح دارند می تواند دکوراسیون منزل را به شدت زیبا جلوه دهد.

طراحی دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل شخصیت و روحیه افراد ساکن آن را نشان می دهد. آیا این جمله را قبول دارید؟ اطلاعات شما در زمینه طراحی دکوراسیون منزل چقدر است؟خیلی ها فکر می کنند طراحی دکوراسیون منزل کار ساده و راحتی است، اما مثل سایر مشاغل که نیاز به مهارت، تجربه و تخصص دارد، برای طراحی دکوراسیون منزل نیز باید از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه فعالیت می کنند و از دانش و تجربه کافی برخوردارند.

البته شاید با کمی مطالعه در زمینه طراحی دکوراسیون و دیدن تصاویر نمونه بتوانید از آن ها ایده بگیرید ولی مطمئنا در یک بازه زمانی کوتاه نمی شود مانند یک طراح دکوراسیون حرفه ای عمل کرد. هر فردی که در پی دکوراسیون عالی و خوب است حتما از یک تیم مشاوره کمک می گیرد چرا که تیم متخصص با تجربه و علمی که دارند می توانند بهترین عناصر را به دکوراسیون اضافه کرده و زیبایی بی نظیری را رقم بزنند.

شاید با خود اندیشیده اید که دکوراسیون شیک نیاز به فردی باسلیقه دارد که بداند چه چیزی را در کجا قرار داده تا زیبایی آن بیشتر جلوه کند و با دکوراسیون منزل بیشتر همخوان و متناسب شود. با رعایت اصول و نکات دکوراسیون و البته با بهره گیری از افراد متخصص می توان دکوراسیون شیکی را برای منزل رقم زد.گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی آواک متشکل از طراحان حرفه ای و با تجربه دکوراسیون داخلی، آماده همکاری با شماست تا به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

طراحی دکوراسیون منزل

مدل دکوراسیون منزل

اتاق پذیرایی یا نشیمن یکی از قسمت هایی است که هنگام طراحی داخلی منزل باید به آن توجه کرد زیرا اولین جایی در خانه می باشد که توجه میهمانان را به خود جلب می کند. پس لازم است طراحی ویژه ای برای این مکان در نظر بگیرید و سپس سراغ طراحی دکوراسیون دیگر قسمت های خانه بروید. در طراحی مدل دکوراسیون منزل همیشه تلاش کنید بزرگترین وسیله را در نقاط کانونی مکان مورد نظر قرار دهید تا جذابیت و شکوه آن ها چند برابر شود.

مثلا مبلمان بزرگترین وسیله ای است که در اتاق پذیرایی قرار می گیرد یا تخت خواب بزرگترین قطعه ای است که در اتاق خواب جا داده می شود. برای هر دوی اینها باید محلی را در نقطه کانونی آن فضا در نظر گرفت. چون بیننده اولین بار تخت و یا مبل را مشاهده می کند و قرار گیری درست آنان سبب می شود از ابتدا حس خوبی به بیننده دست پیدا کند. با قرار دادن این وسایل در مکان های مرکزی چشم بیننده را جذب کنید تا دکوراسیون شما، شیک جلوه کند.

اتاق نشیمن برای اینکه به محیطی زیبا تبدیل شود نیاز است که هنر به خرج داده و دکورهای متفاوتی را برای آن اجرا کرد تا بهترین دکور چیده شود و حس آرامی را به منزل ببخشد. از تاثیر اکسسوری های شیک در منزل غافل نشوید چرا که کوچکترین عنصر در دکوراسیون به چشم می آید و سبب زیبا یا بدتر شدن دکوراسیون می شود.

دکوراسیون منزل ایرانی

برای فضاهای رسمی مانند اتاق پذیرایی می توان از چیدمان متقارن استفاده کرد. اما برای اتاق خواب بهتر است چیدمان به صورت نا متقارن باشد تا محیط اتاق شکل خودمانی تری به خود بگیرد. قرار دادن گلدان های زیبا در گوشه های خالی هر اتاق می تواند منزل شما را تبدیل به محیطی شاداب و باطراوت کند. گل و گیاه عنصری است که سبب زیبایی بی نظیری در دکوراسیون منزل می شود هر چه گیاه و گل زیباتر باشد دکوراسیون شیک تر است. گل های زیبای رنگی می تواند حس خوبی به فضا بدهند و اتاق را لطیف کنند. با انتخاب گیاه و گلی که با دکوراسیون و نور منزل همخوانی دارد جلوه شیک به منزل بدهید.

حس خوب یک گیاه در منزل را نمی توان نادیده گرفت چرا که با روحیه سرسبزی که دارند باعث ایجاد فضای جالبی در منزل می شوند. گل و گیاه در منزل عنصری جداناپذیر است و حضور آن زیبابخش منزل است.یکی دیگر از مکان های مهم در دکوراسیون منزل ایرانی، آشپزخانه است. می توان گفت خانم های خانه دار ایرانی بیشتر وقت خود را در این مکان سپری می کنند بنابراین طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به گونه ای باشد که آنها احساس راحتی نمایند و دچار خستگی نشوند. نورپردازی، طرح و رنگ کابینت، کاشی و سرامیک دیوار و کف همگی در میزان جذابیت و جلوه دکوراسیون آشپزخانه موثر هستند.

ترکیب اجزا موجود در آشپزخانه باید به دقت انتخاب شود تا احساس شلوغی و کثیف بودن را به فضا القا نکند. چرا که با ایجاد فضای زیبا و آرام بخش می توان از حس خوبی برخوردار شوید. آشپزخانه ای که هر قسمت رنگی متفاوت دارد واقعا شلوغ به نظر می رسد و نمی گذارد فرد کمی روانشان آرام گیرد. با انتخاب عاقلانه کابینت، کانتر، سینک ظرفشویی، کاشی، سرامیک، فرش و پرده آشپزخانه زیبایی زیادی را به دکوراسیون اضافه کنید.و ترکیب رنگی دلخواه ولی متناسب را برای فضای آشپزخانه ایجاد کرده و از فضای ایجاد شده که تناسب و همخوانی شدیدی دارد اوج لذت را ببرید.

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در زندگی مدرن امروزی در شهرهای بزرگ، بیشتر افراد در خانه ها و آپارتمان های کوچک زندگی می کنند. شاید طراحی دکوراسیون منزل کوچک به نظر مشکل باشد ولی اگر اطلاعات کافی در زمینه چیدمان وسایل خانه داشته باشید می توان با تغییرات اندک به دکوراسیون داخلی مناسب دست پیدا کرد. این تغییرات به اندازه ای موثر است که با صرف هزینه کم باعث می شود محیط زندگی شما بزرگتر از آنچه که هست جلوه کند.

خانه ای کوچک دلیل بر نداشتن دکوراسیون شیک نیست حتی خانه های کوچک هم می توان از دکوراسیون بی نظیر بهره ببرند و از زیبایی طرح و رنگ منزل لذت برده و حس خوبی از آن بگیرند. بهانه ای که برای خانه های کوچک گرفته می شود قابل قبول نیست و هر منزلی حتی کوچک با هنر و تجربه و سلیقه به منزلی زیبا تبدیل می شود، پس با انتخاب چیدمان منزل شیک و زیبا، به خانه های کوچک هم زیبایی ببخشیم و از طرح و هماهنگی عناصر منزل بهره ببریم. خانه اگر کوچک است می توان با کمک اکسسوری های کوچک و خاص، آن را شکیل و زیبا کرد.

برداشتی که انسان ها از فضای زندگی خود دارند یک برداشت نسبی است پس اگر فکر می کنید خانه ای که در آن ساکن هستید کوچک به نظر می رسد و برای شما آزار دهنده است می توانید با اندکی درایت و بکارگیری اصول طراحی داخلی این مشکل را برطرف نمایید.کارشناسان ما در گروه آواک می توانند با ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی و تضمین پایین ترین قیمت در جهت طراحی دکوراسیون منزل و بهتر شدن فضای زندگی به شما کمک نمایند.

دکوراسیون منزل کوچک

تغییر و تحول در دکوراسیون داخلی منزل کوچک می تواند کم هزینه باشد. در اتاق پذیرایی یا نشیمن بهتر است میزهای دایره ای قرار دهید. لبه های گرد این میزها فضای بیشتری را در اتاق برای شما آزاد می کند. همچنین دسترسی به میزهای دایره ای راحت تر است و به خاطر اینکه پایه آنها در وسط میز قرار می گیرد، سطح کمتری از کف خانه را اشغال می کنند.

میز های تیز سبب می شوند حجم زیادی را برگیرند و اطراف آن غیر قابل استفاده شود اما میزهای گرد فضای بیشتری را برای سایر عناصر باز می کنند و می توان از فضا بهره بیشتری برد پس با انتخاب میزهای گرد و اجتناب از میزهای تیز و مستطیل یا مربع، فضا را بیشتر کنیم و از کوچکی فضا رنج نبریم بلکه با افزایش و فضا سازی، دکوری شیک و زیبا را برای اتاق نشیمن رقم بزنیم. میزهای مستطیلی و مربعی می توانند انتخاب خوبی برای خانه های بزرگتر باشند اما در خانه های کوچکتر اولویت با میزهای کوچک و گرد است.

مزیت دیگر میزهای دایره ای این است که تعداد نفراتی که می توانند دور آن بنشینند نسبت به میزهای چهار گوش بیشتر است. این نوع میزها برای دورهمی و انجام بازی های رومیزی نیز راحت تر هستند. ولی اگر به میزهای چهارگوش بیشتر علاقه دارید بهتر است میزهایی را بخرید که دارای چند کشو در زیر خود باشند تا بتوانید یک سری وسایل پذیرایی را داخل آنها قرار دهید.

درکوراسیون مدرن منزل

فضاهای مخفی بالای کابینت های آشپزخانه یا زیر پنجره ها می تواند محل مناسبی برای قرار دادن سبدها یا تعبیه کمد و طبقات برای قرار دادن وسایل و لوازم گوناگون باشند. برای داشتن یک کتابخانه شیک و جمع و جور می توانید از قفسه های باز در اتاق های خود استفاده نمایید. این قفسه ها می توانند تا زیر سقف ادامه یابند. همچنین از این قفسه ها می توانید به عنوان محلی برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده نمایید. از گوشه گوشه ی منزل باید بهره برد و هیچ فضای خالی را باقی نگذاشت تا مدیریت فضا بهتر شود و عناصر و وسایل همگی مرتب چیده شوند.

بهره گیری از کابینت های آماده می تواند باعث شود حجم زیادی از وسایل در درون آن ها قرار گیرد و خانه مرتب و منظم دیده شود. کابینت های فلزی و یا پلاستیکی که در طرح و رنگ های مختلف در بازار موجود است می تواند به شما در ایجاد فضا و مرتب سازی کمک کرده و منزلی مرتب و شیک داشته باشید. نیازی نیست تمام وسایل آشپزخانه را روی کانتر و یا سنگ بچینید کافی است با انتخاب قفسه آن ها را به صورت مرتب یک جا قرار داده و دسترسی آسان به هر وسیله و نظم را نیز رعایت کرد.

اگر دوست دارید اتاق خواب خود را به دو قسمت تقسیم کنید و هر طرف را برای بهره برداری خاص در نظر بگیرید می توانید از قفسه های کتابی که درباره آن توضیح دادیم استفاده کنید و از داشتن یک فضای دوگانه لذت ببرید. این کار باعث می شود برای کتاب ها و وسایل کوچک جای ثابت وجود داشته باشد و از طرف دیگر اتاق به دو بخش مجزا تقسیم می شود.

نکات مهم دکوراسیون منزل

میزهایی که در کنار دیوار یا تخت خواب قرار می گیرند ممکن است کاربری لازم را نداشته باشند و تبدیل به جایی برای انباشته کردن لوازم ریز و درشت شوند. اگر چنین میزهایی در خانه دارید آنها را کنار بگذارید تا فضای بیشتری در اختیار شما قرار گیرد. همچنین می توانید از چراغ های دیواری به جای آباژور های رومیزی استفاده کنید. با نصب شلف های باریک بر روی دیوارها و کنار تخت خواب، تاقچه های کوچکی برای قرار دادن وسایل الکترونیکی یا وسایل کوچک در اختیار خواهید داشت.

میزهای پاتختی می توانند به عنوان مکانی برای قرار دادن وسایل دیگر استفاده شوند مثلا گلدان، چراغ خواب و یا کتاب ها. با چیدمان منظم این عناصر، روی آن، فضایی مرتب را ایجاد کنید. در خانه های کوچک نباید به وسایل به چشم یک عنصر تک، نگاه کرد بلکه باید از هر کدام استفاده های چندانی کرد تا فضای کوچک منزل، مرتب و شیک به نظر آید.

تا حد امکان از کمدها و قفسه های دیواری به جای کمدهای بزرگ و دست و پاگیر که فضای اتاق را اشغال می کنند را بکار بگیرید. نصب یک آینه بزرگ بر روی دیوار باعث می شود تا فضا بزرگتر به نظر برسد. بازتاب نور از طریق آینه، محیط روشن تری برای شما فراهم می کند. در صورتی که جای مناسب و کافی برای نصب آینه ندارید از سطوح روی قفسه های کتاب، میز کنسول و … برای این کار استفاده نمایید.

مراحل دکوراسیون منزل

قفسه های که روی دیوار نصب می شوند می توانند در ایجاد فضا کمک زیادی کنند. با نصب قفسه ها یا شلف های دیواری و قرار دادن وسایل شیک و تزئینی مثل گلدان، کتاب، شمع، آینه و دیگر عناصر جذاب فضا را مدیریت کرده و در عین حال دکوری شیک هم داشته باشیم. شلف های چوبی و فلزی با طرح و رنگ های مختلف وسیله کاربردی و ضروری برای منازل کوچک است که با جمع کردن وسایل روی دیوار، فضای زیادی را در خانه ایجاد می کند و می توان از فضای ایجاد شده نهایت استفاده را برد.

رنگ اتاق های کوچک خانه باید به گونه ای باشد که حس آرامش و راحتی به شما منتقل شود پس بهتر است رنگ های ملایم و روشن برای رنگ آمیزی اتاق ها استفاده شود. در رنگ آمیزی خانه حتما به ایجاد یکپارچگی در محیط زندگی خود توجه نمایید و رنگ ها را از یک طیف انتخاب کنید. رنگ در بزرگ و کوچک جلوه دادن اتاق، بسیار تاثیر گذار است. رنگ تیره منزل را کوچکتر و رنگ روشن منزل را بزرگتر نشان می دهد.

همانطور که در اتاقی که پا می گذارید اگر رنگ های تیره در آن غالب باشند حس دلتنگی و خفگی را دارید و اگر رنگ های روشن به کار رفته باشد حس بزرگی اتاق و دلبازی را دارید. البته ترکیب رنگ تیره و روشن بهترین امر ممکن است تا دکوری زیبا داشته باشید. اما در فضاهای کوچک بهترین انتخاب، رنگ های روشن است.رنگ های روشن و شاداب برای پرده و پوشش پنجره ها مناسب تر است و برای محیط های کوچک باید فاقد طرح و نقش پیچیده باشد. نکته مهم در دکوراسیون محیط های کوچک، پیوستگی و یکپارچگی رنگها در محیط زندگی است. پس بهتر است رنگ پرده ها و دیوارها نزدیک به هم در نظر گرفته شوند.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی

این شرکت ها به شما کمک می کنند تا دکوراسیون منزل یا محل کار خود را به شکلی اصولی طراحی کنید. تغییرات می تواند به صورت کلی یا جزئی باشند. در حالت کلی می توان دکوراسیون یک خانه قدیمی را از نو طراحی و اجرا کرد یا مالکان خانه های نوساز را با یک دیزاین منحصر بفرد شگفت زده کرد. تغییر دکوراسیون به صورت جزئی می تواند شامل ساخت کابینت جدید برای آشپزخانه یا تعویض سرامیک و کاغذ دیواری اتاق پذیرایی باشد.

شاید راحت به نظر برسد اما اگر خودتان دست به کار شوید و اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید به دردسر خواهید افتاد. سراغ شرکت هایی بروید که حرفه ای باشند و بتوانند سلیقه شما را درک نمایند. این شرکت ها باید خواسته ها و نیازهای مشتری را در نظر بگیرند و با توجه به بودجه ای او برای طراحی دکوراسیون منزل خود در نظر گرفته پیشنهادات خود را ارائه نمایند. شرکت معماری و طراحی دکوراسیون داخلی باید به قرارداد خود متعهد باشد و پروژه را در زمان تعیین شده و با کیفیتی که مورد موافقت کارفرما قرار گرفته تحویل دهد.

بازسازی منزل

پس از گذشت چندین سال منازل مسکونی با مشکل فرسودگی در بخش های مختلف روبرو می شوند. از سیستم لوله کشی آب و فاضلاب گرفته تا کاشی و سرامیک آشپزخانه و حمام همگی باید تعویض شوند. برای تعویض این قسمت ها حتما لازم نیست خانه خود را تخریب کنید و از نو بسازید بلکه با اجرای عملیات بازسازی می توان این مشکلات را برطرف کرد. بازسازی منازل به گونه ای است که وقتی بسیار مجرب و حرفه ای، بازسازی شود بی شک دکوراسیون بی نظیری را رقم خواهد زد چرا که خانه را از نو می چینند و دست فرد برای طرح دلخواه باز است و متناسب با روحیه و علائق فرد خانه را بازسازی می کند.

قرار گیری آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن، سرویس های بهداشتی و … به گونه ای می باشد که فرد در ذهن دارد تا بتواند از ایجاد خانه ای با سلیقه خودش، لذت ببرد. مثلا تمایل دارد آشپزخانه اش پنجره ای بزرگ داشته باشد و اتاقش رو به خیابان نباشد و یا اتاق نشیمن از سرویس بهداشتی فاصله زیادی داشته باشد، تمامی این موارد در بازسازی رعایت شده و زیباترین بازسازی منزل، متناسب با سلیقه و طرح شما اجرا خواهد شد.بازسازی منزل علاوه بر اینکه مشکلات ناشی از فرسایش ساختمان را از بین می برد باعث می شود خانه نمایی تازه به خود بگیرد. قبل از انجام هر گونه تغییرات در خانه خود بهتر است با گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

هزینه بازسازی منزل

برای بازسازی منزل حتما نباید پول زیادی خرج کنید. با انجام یک سری تغییرات جزئی مثل رنگ آمیزی دیوارها و کابینت ها می توان حال و هوای خانه را دگرگون کرد. علاوه بر این می توانید خودتان کمی بیشتر وقت بگذارید و وسایلی برای بازسازی بخرید که از قیمت مناسبی برخوردار باشند. پس سراغ شرکت هایی بروید که دست شما را در این زمینه باز بگذارند.

صفر تا صد بازسازی منزل

در حین تحقیقات برای بازسازی منزل ممکن است به افرادی برخورد کنید که قیمت های خیلی پایین برای این کار به شما پیشنهاد می دهند. باید بدانید که تمام مراحل بازسازی از صفر تا صد مهم است. شماره صد آن چیزی است که شما در ظاهر می بینید ولی مسئله مهم این است که افراد یا شرکتی که عملیات بازسازی منزل را انجام می دهند از متریال و لوازم درجه یک برای این کار استفاده کنند.

بازسازی منزل امری است که باید آن را جدی گرفت و از سپردن بازسازی به افراد کارنابلد خودداری کرد چرا که بازسازی علاوه بر زیبایی باید بتواند فرسودگی را از بافت منزل خارج کرده و به گونه ای عمل کند که گویا خانه ای جدید طراحی شده است. نه تنها ظاهر خانه باید بازسازی شود بلکه عمق و بافت خانه نیز باید مرمت شده و دچار بازسازی و تغییر شود تا به یک منزل شیک دست پیدا کنیم. تعویض ظاهر کار باعث می شود بعد از چند ماه بوی کهنگی، نم، و جیر جیر کردن درب اتاق نمایان شود! پس با بازسازی اصولی و حرفه ای خانه ای را ا ز نو می توان ساخت و طرح دلخواه مشتری را برای او اجرا کرد.

چگونگی بازسازی منزل

یکی از مشکلات بزرگی که خانه های قدیمی درگیر آن هستند، فرسودگی سیم کشی برق، سیستم لوله کشی آب و فاضلاب، تهویه مطبوع و … می باشد. بنابراین ضروری است قبل از اجرای دکوراسیون داخلی نسبت به تعمیر و نوسازی تاسیسات برق و مکانیک ساختمان اقدام کنید تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نشوید. از دیگر اقداماتی که می توان برای بازسازی منازل فرسوده انجام داد تعمیر سقف و دیوارهاست.

اگر می خواهید برای سقف و دیوارها از عایق های صوتی، حرارتی یا رطوبتی استفاده کنید الان وقت این کار است. برای تعمیر و بازسازی منزل خود حتما با گروه های حرفه ای و با تجربه همکاری کنید و بهترین متریال را بکار بگیرید تا سرمایه گذاری شما هدر نرود. تعمیر دیوار ها و درب های منزل و حتی کاشی های سرویس بهداشتی باید به صورت اصولی و حرفه ای انجام گیرد و از سرسری کار کردن برای رسیدن زودتر به نتیجه خودداری کرد. چرا که یک کار اشتباه سبب می شود بازسازی خوب جلوه نکند.

گروه آواک پیشرو در زمینه بازسازی و طراحی و اجرای دکوراسیون منزل از صفر تا صد، مفتخر است تا به شما در رسیدن به طرح دلخواه خود یاری رساند. تلاش ما تامین خواسته مشتریان است و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم نمود. استفاده از بهترین و باکیفیت ترین متریال همراه با تضمین پایین ترین قیمت و مهم تر از همه برخورداری از یک تیم حرفه ای و متعهد باعث شده تا بتوانیم لبخند رضایت را بر لبان مشتریان بنشانیم.

 

بازسازی ساختمان

در ایران معمولا عملیات نوسازی و بازسازی ساختمان پس از گذشت چند سال از عمر خانه انجام می شود. در صورتی که در کشورهای پیشرفته به گونه ای خانه ها را می سازند که حدود ۱۰۰ سال عمر کند و نیاز به تخریب کامل نداشته باشد. در این کشورها بیشتر خانه ها را بازسازی می کنند تا نوسازی. اما در ایران اینگونه نیست و به همین دلیل باید بازسازی ساختمان ها در فاصله زمانی کمتری انجام پذیرد.

یکی از علت های بازسازی ساختمان نگهداری و تعمیر بناهای قدیمی و اجرای سبک جدید دکوراسیون داخلی است. در ساختمان هایی که در آنها فرسودگی ایجاد شده اگر به موقع اقدامی صورت نگیرد به ساختمان آسیب های جدی و خطر آفرین وارد می گردد. در ساختمان های قدیمی، بازسازی شامل تعویض سیستم لوله کشی آب و فاضلاب، تعمیر سیستم های سرمایش و گرمایش و عایق کاری سقف و … می باشد.

در پاره ای موارد مالکان ساختمان دوست دارند در نمای خارجی ساختمان تغییرات جدی ایجاد گردد یا دکوراسیون داخلی خانه از نو طراحی و اجرا شود. بازسازی دکوراسیون داخلی می تواند شامل تعویض کابینت های آشپزخانه، کاشی و سرامیک حمام و دستشویی، رنگ آمیزی دیوارها، اجرای کاغذ دیواری، تعویض کفپوش اتاق پذیرایی و … باشد. اگر نمی خواهید با هزینه هنگفت نوسازی خانه روبرو شوید هر چند سال یک بار با صرف هزینه ای اندک خانه خود را بازسازی نمایید. برای بازسازی ساختمان خود با کارشناسان گروه معماری و دکوراسیون آواک تماس بگیرید.

بازسازی ساختمان

 

نوسازی و بازسازی ساختمان

به یاد داشته باشید که هر گونه تغییر در ساختار ساختمان در زمان بازسازی به طور مثال ایجاد تغییر در دیوارها نیاز به مشاوره متخصصان دارد. چنین رویکردی هنوز در ایران جا نیفتاده و مالکان تصور می‌کنند خود صلاحیت نظر دادن درباره ماندن یا برداشتن یک دیوار درون خانه را خواهند داشت و در مواردی دیده شده که بازسازی به مقاومت سازه لطمه وارد کرده است. فرهنگ بازسازی بدون مشورت با متخصصان دقیقا مشابه خوردن قرص و دارو بدون تجویز پزشک است.

ممکن است مشکل حادی پیش نیاید یا ممکن است مشکل در آینده خود را نشان دهد اما آنچه مسلم است دستکاری در کلیات و ختی بعضا جزئیات خانه باید توسط متخصصان انجام شود. حتی کار ساده‌ای مانند نصب کابینت در صورتی که افراد در این زمینه کار بلد نباشند ممکن است ایمنی آشپزخانه به مخاطره بیفتد.

تعمیرات ساختمان

منظور از تعمیر ساختمان چیست؟ مجموعه اقداماتی که انجام می‌دهیم تا ساختار و امکانات تمامی اجزای ساختمان به بهترین راندمان خود برسند، آسیب نبینند و استانداردهای بالاتری را رعایت کنند. این اقدامات برای حفظ ارزش ساختمان ضروری است. معمولا اصطلاح تعمیر و نگه‌داری با استفاده می‌شود. بحث نگه‌داری اهمیت فراوان دارد. یک مثال ساده آن در مورد لوله‌کشی‌های ساختمان است.

زمانی که تاسیسات گرمایشی نصب می‌شود در صورتی که ساکنین خانه در نگه‌داری این تاسیسات همت کنند عمر کارکرد تمامی اجزا چندین برابر خواهد شد به طور مثال اگر از فیلتر جذب رسوب استفاده کنند نیاز به تعمیر به حداقل می‌رسد، به طور کلی الزاماتی که می‌بایست برای افزایش داوم اجزای ساختمان رعایت شود در بخش نگه‌داری باعث خواهد شد که هم هزینه بازسازی کاهش یابد و هم دوره زمانی که نیاز است بازسازی انجام شود طولانی‌تر باشد.

در سال های اخیر شاهد تنوع و گسترش فراوان در طراحی و نحوه اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان ها، دفاتر تجاری و فروشگاه ها بوده ایم. برای بازسازی ساختمان باید آگاهانه و با هوشیاری کامل اقدام نمود. انتخاب و بکارگیری گروهی از افراد حرفه ای و متخصص در امر بازسازی ساختمان می تواند دستیابی به نتیجه دلخواه را برای شما تضمین نماید. همچنین انتخاب شرکت های معتبر که کل فرآیند بازسازی را برعهده می گیرند می تواند به روند کار سرعت ببخشد و فرآیند آن را تسهیل نماید.

تعمیرات مدرن ساختمان

گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک با برخورداری از یک تیم حرفه ای و مجرب کلیه خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان را از صفر تا صد ارائه می دهد. گروه آواک آماده است تا خدماتی چون طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه، گچبری، طراحی و اجرای سقف و دیوار کناف به همراه نورپردازی، تعمیر و نوسازی تاسیسات ساختمان، اجرای پارکت، لمینت، کاغذ دیواری، رنگ آمیزی و … را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

بازسازی ساختمان اداری

در زمینه بازسازی ساختمان‌های اداری اغلب کم کاری می‎شود. افراد هیچ توجهی به شرایط داخلی ساختمان‌ها ندارند و حاضر نیستند برای وضعیت خارجی شرکت‌ها نیز هزینه کنند در حالی که مستقیما به پرستیژ ماری شما بازمی‌گردد. افرادی که برای بستن قرارداد به شرکت شما می‌آیند، مراجعین و مشتریان همگی اولین برخوردشان با شرکت شما نمای ساختمان و حتی آیفون یا زنگ در است! شکسته بودن کاشی یا نما، ریختن بخشی از دیوار یا کهنه بودن در رنگ و رو رفتگی حفاظ اولین مواجهه مشتری با شماست و اولین قدم در راه بی‌اعتمادی.

دکوراسیون داخلی نیز نقش چشمگیری در بالا بردن پرستیژ کاری شما دارد و حتی تا حدودی بازتاب دهنده شخصیت کاری شماست. بازسازی ساختمان اداری را جدی بگیرید. شکل سازه در روحیه و عملکرد کارمندان نیز تاثیر بسزایی دارد. به یادداشته باشید هزینه‌هایی که بابت بازسازی می‌کنید باعث رونق کسب و کارتان می‎شود.

دکوراسیون داخلی و فضاسازی محیط کار با افزایش بهره وری کارمندان و رضایت شغلی آنها ارتباط مستقیم دارد. اگر یک محیط کاری راحت می خواهید که به شما آرامش دهد و بتوانید بر روی کار خود تمرکز بیشتری داشته باشید باید نکاتی را در طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان اداری در نظر بگیرید.

بازسازی انواع ساختمان اداری

هر سازمان تعدادی کارمند دارد که می توان با تقسیم بندی مناسب فضای ساختمان اداری محیطی امن و آرام برای آنها فراهم نمود. طبق تحقیقاتی که در سال های اخیر انجام شده است بیشتر کارکنان از محیطی که در آن مشغول کار و فعالیت هستند احساس رضایت نمی کنند. اصلی ترین علت این نارضایتی عدم داشتن حریم خصوصی در فضای کار می باشد.

دفاتر کاری که حریم خصوصی در آنها رعایت نمی شود کسب و کار را با یک چالش بزرگ روبرو می کنند. اگر محیط کار به گونه ای طراحی گردد که حریم خصوصی افراد حفظ شود موجب بالا رفتن بهره وری، تعامل و تمرکز کارمندان می گردد. اگر دکوراسیون محل کار با فضای کاری سازگاری داشته باشد آرامش کارکنان را افزایش داده و باعث می شود آنها وظایف خود را به نحو احسنت به پایان برسانند.

بازسازی ساختمان اداری مدرن

در بازسازی ساختمان اداری حتما باید به سیستم سرمایش و گرمایش توجه شود. همچنین از عایق های رطوبتی و صوتی مناسب در محل کار استفاده گردد. همچنین برای طراحی دکوراسیون داخلی اداری می توان از پارتیشن ها برای جداسازی فضاهای گوناگون استفاده نمود. دکوراسیون طراحی شده باید جلوه ای خاص داشته باشد تا چشم هر مراجعه کننده ای را به خود جلب نماید. می توان از رنگ هایی برای مبلمان اداری استفاده کرد که جنبه رسمی به محیط بدهند. برای دیوارها قاب های مناسبی در نظر گرفت و در گوشه و کنار دفتر کار گلدان های گل طبیعی قرار داد. این کار باعث شادابی بیشتر کارکنان خواهد شد.

لازم است که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان با طراحان خبره در این زمینه همراه شوید. طراحانی که علاوه بر سنجش موقعیت مکانی و تطبیق آن با استانداردها و ایده‌های جذاب و هنری طراحی شخصیت و نیازهای شما را در طراحی لحاظ کنند. طراحان حرفه‌ای زمان زیادی را صرف می‎کنند تا با مشتری در مورد علایق و نیازهایش صحبت کنند زیرا معماری هنری است که از وجود آدمی سرچشمه می‌گیرد و برای آنکه بهترین نتیجه حاصل شود شناخت روحیات و افکار مشتریان در ارائه طرح نهایی ضروری خواهد بود.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان یکی از موضوعات مهم و دغدغه های اصلی مالکان می باشد. بخشی از هزینه، مربوط به مصالح و تجهیزاتی است که در طول عملیات بازسازی استفاده می شود که با توجه به کیفیت آن و کارخانه تولید کننده قیمت های متفاوتی دارند. اما بخش دیگر دستمزد طراحان و مجریان پروژه بازسازی ساختمان است. طی توافق انجام شده و قراردادی که مالک با تیم بازسازی امضا می کند مبلغی را بابت اجرت طراحی و اجرای پروژه به آنها پرداخت می نماید.

برای بدست آورده هزینه بازسازی ساختمان باید نقشه دقیق ساختمان را تهیه کنیم و جاهایی که قرار است تخریب و بازسازی شوند مشخص نمایید. این کار نیاز به دقت و حوصله فراوان دارد. قیمتی که توسط مجری پروژه به شما اعلام می شود تخمینی از مصالح مورد نیاز و دستمزد اجراست و نرخ ثابتی ندارد.

برای کاهش هزینه بازسازی ساختمان بهتر است هرچند سال یکبار بخشی که اولویت دارد را بازسازی کنید و نگذارید همه کارها روی هم جمع شود تا یکجا مجبور به پرداخت هزینه گزاف شوید خصوصا با شرایط فعلی که هر ماه ممکن است هزینه‌ها نسبت به کاه قبلی زیاد شود بهتر است همین امروز کارهایی که واجب است را شروع کنید و بازسازی را با برنامه ریزی هوشمندانه برای مدیریت هزینه‎ها انجام دهید به این ترتیب می‌توانید در هزینه‌ها مدیریت کنید.

کمترین هزینه بازسازی ساختمان

پیش از شروع بازسازی برای مدیریت هزینه‎ها باید آینده را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید به طور مثال اگر در فکرتان است که سیستم گرمایش ساختمان را تغییر دهید یا گرمایش از کف برای چند سال آینده اجرا کنید در برنامه‌های بازسازی، ایجاد تغییر در کف پوش را عقب بیندازید و سایر تغییرات را در اولویت قرار دهید. سعی کنید در شیوه بازسازی طوری عملی کنید که هزینه تعمیر و نگهداری آن کم باشد و تا مجدد هزینه روی دستتان نگذارید. تمامی این تصمیم‌گیری‌ها می‎تواند با مشورت تیم مجرب در زمینه بازسازی و نوسازی ساختما‌ن‌ها انجام شود، متخصصان برای کاهش هزینه ایده‎های جذاب و خلاقانه‌ای پیش پای شما قرار خواهند داد.

یکی از روش های برآورد هزینه بازسازی بر اساس متراژ ساختمان است. طبق این روش پیمانکار برای بازسازی خانه با توجه به میزان فرسودگی و خرابی آن، مبلغی را به ازای هر متر مربع ساختمان پیشنهاد می دهد. شاید اگر از چند پیمانکار بخواهید قیمت مشخصی برای بازسازی ساختمان به شما بدهند با اعداد و ارقام متفاوتی روبرو شوید زیرا هر کدام نسبت به آنچه در ذهن شماست درک متفاوتی دارند. پس سعی کنید آنچه را که برای بازسازی خانه در ذهن خود دارید به صورت دقیق و شفاف برای آنها توضیح دهید. گروه معماری و دکوراسیون آواک با استفاده از بهترین متریال روز دنیا، پایین ترین هزینه بازسازی ساختمان را به شما پیشنهاد می دهد.

روش های بازسازی ساختمان

اگر بخواهیم روش های بازسازی ساختمان را بررسی کنیم دو روش کلی وجود دارد:

روش اول بازسازی حفاظتی است و برای مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که ساختمان فرسوده شده و در بخش های مختلف مانند سیستم لوله کشی آب و فاضلاب، سیستم سرمایش و گرمایش، دیوارها و سقف دچار آسیب جدی است. در این شرایط بخش هایی که قابل تعویض هستند باید با متریال نو و درجه یک جایگزین شوند و بخش هایی مثل دیوار یا سقف باید به بهترین شکل تعمیر گردند. انجام بازسازی حفاظتی امری ضروری است زیرا علاوه بر این که فرسودگی به ساختمان آسیب می رساند، ممکن است جان ساکنین خانه نیز به خطر بیفتد بنابراین باید سریعا اقدام شود.

روش دوم با نام بازسازی سبکی شناخته می شود و همانگونه که مشخص است در این روش تغییر سبک دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان مد نظر قرار دارد. در روش بازسازی سبکی شما تصمیم می گیرید که طراحی داخلی خانه خود را به روز رسانی کرده و دکوراسیون قدیمی را به دکوراسیون مدرن و جدید تبدیل نمایید. مثل کابینت آشپزخانه، کاشی و سرامیک مورد استفاده در بخش های مختلف ساختمان، کاغذ دیواری، کناف کاری، نورپردازی و بسیاری تغییرات دیگر.

نکات مهم در روش های بازسازی ساختمان

این روش بازسازی کاملا بر اساس سلیقه و خواست مشتری انجام می پذیرد البته جاهایی هم نیاز است شرکت مجری پروژه طبق اصول مهندسی به مشتری مشاوره دهد. هر زمان تصمیم به بازسازی ساختمان خود گرفتید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه با کارشناسان گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک تماس حاصل فرمایید.

به طور کلی می‌توان انواع بازسازی را به ۴ دسته عمده تقسیم کرد:

تعمیر معمول و روتین ساختمان

تمامی اجزا و امکانات ساختمان برای آنکه بتوانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند نیاز به بازسازی و نگهداری اصولی دارند. ایمنی حرف اول را می‌زند و در درجه دوم بهبود عملکرد اجزای ساختمان است که باید مد نظر قرار گیرد. کارکنان نگهداری ساختمان با بازرسی های منظم مناطقی را که نیاز به بازسازی دارند را تعیین می‌کنند و برنامه‌ریزی برای مناطقی که ممکن است در آینده به بازسازی احتیاج پیدا کند را می‌شخثص می‌کنند. تعمیرات و بازسازی می‌تواند از یک جزء بسیار کوچک مانند دستگیره در یا روغن‌کای لولای در باشد تا بازسازی کف‌پوش آسیب‌دیده.

گاهی تغییرات جزئی در بخش‌های آسیب‌دیده ساختمان در بهبود آسایش ساکنین تاثیر زیادی خواهد داشت. حتی لازم است لامپ‌های مناطق مختلف ساختمان چک شود، فیلترهای سیستم تهویه مطبوع بررسی شود، عملکرد قفل در خانه بررسی شود تمامی این بررسی‌ها و نظارت‌های پی‌در‌پی متخصصان که بر اساس اصول علمی و تجربه صورت می‌گیرد شاید به نظر ساده باشد اما هم از نظر ایمنی، هم از نظر ظاهری و هم از بهبود آسایش و آرامش ساکنین بسیار تاثیرگذار است. همانطور که هر سال ماشین خود را برای چکاپ پیش مکانیک می‌برید تا عیب یابی شود لازم است هر سال خانه خود را به دست متخصصان بسپارید.

تعمیر و نگهداری تاسیسات برق

از اجزای مهم و بسیار تاثیر گذار ساختمان است که نیاز به نظارت و مراقبت دوچندان دارد. این بخش در صورت خرابی یا عدم رعایت ایمنی می‌تواند خطر ساز باشد. لازم است که به صورت دوره‎ای چکاپ سیستم برق‌رسانی ساختمان انجام شود و آزمون earthing هر سال و بررسی‌های عایق‌بندی در دو سال و بررسی‌های Polarity هر پنج سال یک بار انجام شود.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

تعمیرات پیشگیرانه نیاز به متخصصان زبده دارد. بازرسی‌های فنی انجام شده از ساختمان ریسک آسیب‌پذیری برخی از اجزای ساختمان را روشن می‌کند. خدماتی که به منظور پیشگیری از وقوع حادثه انجام می‎شود ممکن است بسیار ساده و کم هزینه و یا در مواردی اساسی و زمان‌برد باشد. نظر کارشناس در مورد اقدامات پیشگیرانه ملاک است.

برای آنکه از تخریب ساختمان جلوگیری شود کوچکترین نشانه‌ای از وجود حشرات یا کپک یا قارچ مورد بررسی قرار می‌گیرد، آسیب‌هایی که ناشی از نشت آب است یا آسیب‌هایی که در اثر استفاده نادرست از بخشی از ساختمان ایجاد شده و یا نقصی که در طراحی وجود دارد که ممکن است باعث تخریب شود همگی مورد بررسی قرار می‌گیرد. تیرهای نگه‌دارنده، پایداری ساختمان و درب و پنجره‌ها و همه اجزا چک می‎شود تا با اقدامات پیشگیرانه از تخریب و آسیب و هزینه اضافی جلوگیری شود.

اقدامات حفاظتی

بعضی اجزا نیاز بیشتری به بازسازی و زیباسازی دارند مانند کار نقاشی ساختمان. سطوح فولادی از جمله پله ها، راهروهای ورودی، سایبان ها و سایر نقاط تزئینی نیاز به حفاظت از اجزا و پوشش مناسب برای جلوگیری از زنگ زدگی و خرابی دارند. اجزای سازنده مانند تیر و ستون ها نیاز به بررسی منظم و پوشش های محافظتی دارند تا انعطاف و دوام آن‌ها حفظ شود و مقابل بارگذاری دوام داشته باشند.

بازسازی ساختمان‌های قدیمی

یکی از کارهای که از زمان های گذشته انجام میشده بازسازی ساختمان های قدیمی بوده است. نمی توان برای همه ساختمان ها عمر یکسانی در نظر گرفت و هر کدام دارای طول عمر متفاوتی هستند و پش از گذشت چندین سال نیاز به بازسازی دارند. بازسازی ساختمان های قدیمی باید طبق اصول مهندسی انجام پذیرد زیرا این خانه ها استحکام ساختمان های امروزی را ندارند و باید تدابیر ویژه ای برای مقاوم سازی آنها در نظر گرفته شود.

عدم مقاومت این ساختمان ها در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله باعث می گردد اولین کاری که هنگام بازسازی ساختمان های قدیمی به آن توجه شود مستحکم سازی آن باشد. توصیه ما این است که هیچگاه به تنهایی و بدون مشورت با افراد متخصص و با تجربه که در این زمینه فعالیت می کنند اقدام به بازسازی ساختمان های قدیمی نکنید زیرا این ساختمان ها دارای شرایط خاصی هستند و بدون محاسبات دقیق و اصول مهندسی نمیشود عملیات بازسازی را آغاز نمود.

شاید یکی از حوادث تلخ ایران در زمینه تخریب سازه‌های کهن زلزله‌ی بم باشد که بزرگ‌ترین بنای خشتی جهان را ویران کرد. با وجود اینکه زلزله عامل این ویرانی بود اما تنها زلزله نیست که ساختمان‌ها و بناهای قدیمی را تهدید می‌کند. متاسفانه در ایران با وجود تعداد بیشماری از ساختمان‌های ارزشمند که چه از نظر تاریخی و معماری و چه از نظر فرهنگی و گردشگری اهمیت بالایی دارند به راحتی رها شده و به مرور تخریب می‎شوند تاجایی که بازگرداندن ساختمان  و نجات آن غیرممکن می‎‏شود.

بازسازی انواع ساختمان‌های قدیمی

بی توجهی به ساختمان‎های قدیمی به طرز هولناکی به رویه عادی بخشی از مردم و مسئولان تبدیل شده و به جای آنکه بازسازی ساختمان‌های قدیمی و حفظ میراث این کشور را در اولویت قرار دهند به راحتی ساختمان را رها کرده یا حتی تخریب می‌کنند و با ساختمان‌های بی‌قواره و بی هویت چهره شهر را مخدوش می‎کنند.

در بسیاری از کشورها برای زنده نگه‌داشتن ساختمانی که شاید قدمت چندانی نیز نداشته باشد تمام تلاش خود را می‌کنند اما این کوشش‌ها در ایران کمتر جای خود را باز کرده تا جایی که حتی متخصصان بازسازی و نوسازی کمتر برای احیا و یا بازسازی بناهای قدیمی به کار گرفته میشوند اما این رویه باید تغییر کند.

در ۶۰ سال اخیر شاهد احداث مجتمع‌ها و شهرک‌های عظیم در شهرهای بزرگ بودیم که برخی از این ساختمان‌ها به عمر ۴۰ سال نزدیک می‌شوند. زین پس مردم و شهرداری‌ها مجبور خواهند شد که بین تخریب و بازسازی و نوسازی گزینه‌ی مناسب را انتخاب کنند و با توجه به ساختار بسیار محکم برخی از این ساختمان‌ها بازسازی و نوسازی گزینه بهتری خواهد بود.

بازسازی حرفه ای ساختمان های قدیمی

بنابراین روند نگه‌داری از ساختمان‌های قدیمی در ایران جای خود را باز می‌کند و توجه مردم به سمت خانه‌ها و بناهای مهم شهری که هویت شهر را تشکیل مید‌هند جلب می‌شود. مقاوم‌سازی و بازسازی ابنیه قدیمی یکی از مهم‌ترین اقدامات برای حفظ هویت شهری است.فرسودگی دیوارها و سقف و نشست زمین از جمله عواملی هستند که استحکام یک بنا را تضعیف می کنند و باید هرچه زودتر اقدامات لازم در این راستا انجام گردد. بهتر است برای بازسازی ساختمان های قدیمی مراحل زیر را دنبال کنید:

مشاوره با شرکت ها و گروه هایی که عملیات بازسازی ساختمان را انجام می دهند

تهیه نقشه از ساختمان و مشخص نمودن جاهایی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارد

تخریب قسمت های فرسوده

تعمیر و نوسازی بخش های تخریب شده با مصالح و متریال با کیفیت

تمامی این مراحل البته با توجه به نوع ساختمان و نظر کارشناس ممکن است کمی دچار تغییرات شود و بر زمان و شیوه بازسازی تاثیرگذار باشد.

تخمین قیمت بازسازی ساختمان

تخمین قیمت بازسازی ساختمان بر  اساس زمان و حجم عملیات مشخص می شود. در قیمت اعلام شده پیمانکار علاوه بر هزینه مصالح مورد نیاز برای بازسازی مبلغی را به عنوان دستمزد تیم اجرایی در نظر می گیرد. در پروژه بازسازی ساختمان های بزرگ پیشنهاد قیمت معمولا به صورت فهرست وار ارائه می شود و هزینه بازسازی هر قسمت مشخص می گردد.

تخمین قیمت بازسازی ساختمان بر اساس درکی است که مجری طرح از نقشه بازسازی و شرایط موجود در ساختمان دارد. در تخمین قیمت همه هزینه ها شامل دستمزد و متریال مورد استفاده در پروژه مشخص می گردد. البته در حین اجرای عملیات بازسازی ممکن است لازم باشد در نقشه اجرایی تغییراتی صورت پذیرد و در این صورت با توافق طرفین مبلغ قرارداد تغییر می کند.

کمترین قیمت بازسازی ساختمان

تعیین دقیق هزینه بازسازی ساختمان نیاز به جزئیات دقیق دارد و برای همین شاید در ابتدای کار نشود قیمت معینی برای آن در نظر گرفت و  مبلغی که مشخص می شود، در حد تخمین قیمت بازسازی ساختمان است. هر شرکت یا گروه بازسازی روش و ابزار مخصوص به خود برای تخمین هزینه بازسازی و ارائه قیمت پیشنهادی را دارد. ولی با همه این ها مالکان بهتر است قبل از هر گونه اقدام، از حدود قیمت بازسازی ساختمان خود آگاه شوند. کارشناسان گروه آواک آماده اند تا با بازدید از ساختمان مورد نظر شما یک تخمین واقعی از هزینه بازسازی ارائه دهند.

فرآیند بازسازی ساختمان 

ممکن است از خود بپرسید فرآیند بازسازی ساختمان شامل چه مواردی می گردد. البته هر ساختمان با توجه به موقعیت و شرایطی که دارد روند بازسازی متفاوتی برای آن در نظر گرفته می شود ولی در حالت کلی این فرآیند به صورت زیر است:

 • برنامه ریزی بازسازی ساختمان

داشتن یک برنامه مشخص و دقیق در طول پروژه باعث می شود تا روند کار کمتر دچار اشکال و تاخیر گردد. در این مرحله مشتری نیازها و خواسته های خود را برای بازسازی ساختمان به پیمانکار ارائه می دهد و پیمانکار بر اساس نیاز مشتری و شرایط ساختمان راهکارهایی را به او پیشنهاد کرده و در نهایت دو طرف با یکدیگر توافق می نمایند.

 • اندازه گیری بازسازی ساختمان

در عملیات بازسازی ساختمان، راهکارهای پیشنهادی باید دقیق باشد تا بتوان پروژه را به بهترین شکل اجرا نمود. در این مرحله فضاهای مختلف ساختمان اندازه گیری می شود تا دکوراسیون متناسب با این فضاها طراحی گردد.

 • طراحی بازسازی ساختمان

پس از مرحله اندازه گیری، پیمانکار طرحی را بر اساس شرایط ساختمان و همچنین خواسته و سلیقه مشتری به او پیشنهاد می دهد. در این طرح سعی می شود کلیه نیازهای واقعی منعکس گردد ولی با این حال می توان با نظر مشتری و طبق اصول مهندسی تغییراتی در آن ایجاد نمود. این طرح ها باید بر اساس ساختار و عمر ساختمان تهیه شود و در آن نوآوری و بهینه سازی کافی وجود داشته باشد.

 • اجرا بازسازی ساختمان

در این مرحله طبق طرح آماده شده که مورد موافقت قرار گرفته عملیات بازسازی آغاز می گردد و یک تیم اجرایی حرفه ای با بکارگیری تجهیزات و مصالح با کیفیت اقدام به بازسازی و تعمیر بخش های فرسوده و نوسازی دکوراسیون داخلی خانه می نمایند.

در زمینه نگه‌داری و بازسازی نیز می‎‌توان به صورت خلاصه به نکات زیر اشاره کرد:

نکات مهم در بازسازی ساختمان

 • تعمیر و نگه‌داری سیستم آبرسانی و تامین آب شرب بهداشتی، نظارت و کنترل عملکرد صحیح لوله‌کشی‌های آب و بررسی سلامت لوله‌های آب شرب و سیستم فاضلاب. بررسی‌های سالانه و اقدامات لازم برای بهبود وضعیت فاضلاب ساختمان.

 • نظارت و تعمیر و نگهداری سیستم برق رسانی و انجام آزمون‌های سالانه و همچنین سیستم‌های مربوط به آسانسور، کنترل آسانسور و بررسی ایمنی آن که از ضروریات هر ساختمانی است. واجب است که در این زمینه کارشناسان زبده به کار گرفته شوند. تعمیر و نگهداری آسانسور باید شامل موارد زیر باشد: همه تجهیزات مکانیکی درب اتوماتیک درب اتوماتیک، انتخابگرهای طبقه، سوئیچ‌های آسانسور، اتصالات مکانیکی، قفل ایمن زمانی که درب بسته است. بررسی برق آسانسور، طناب های حامل و بررسی سایش و زنگ زدگی.

 • . تعمیر و نگهداری دیوارها برای جلوگیری از ترک و شکست ناشی از ورود رطوبت و ایجاد خوردگی. هنگامی که رطوبت مصالح ساختمانی می‌شود باید انتظار انواع پوسیدگی و تخریب را داشته باشیم علاوه بر این شرایط برای ایجاد کپک و قارچ فراهم می‌شود و دردسرهایی که نشت رطوبت خواهد داشت اغلب باعث می‌شود هزینه‌های زیادی صرف تعمیر ساختمان شود

مراحل بازسازی ساختمان

 • حفاظت از اجزای چوبی خانه در برابر پوسیدگی، آسیب به مبلمان و وجود موریانه و …

 • انجام اقدامات حفاظتی از قبیل برخی از انواع رایج تعمیرات شامل: ۱. رفع نقص ترک گچ‌ها. ۲. تعمیر درب ها، پنجره ها، جایگزینی شیشه های معمولی با شیشه‌های سکوریت. ۳. بررسی و تعمیر سیم کشی برق. ۴. بررسی و تعمیر لوله های گاز، لوله های آب و لوله کشی. ۵. بازسازی دیوارهای غیر باربر، بررسی دودکش‌ها ۶. بررسی سقف خانه

گروه آواک پیشرو در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی ساختمان از صفر تا صد، مفتخر است به شما در رسیدن به نتیجه دلخواه یاری رساند. تلاش ما تامین خواسته مشتریان می باشد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. استفاده از بهترین و باکیفیت ترین متریال همراه با تضمین پایین ترین قیمت و مهم تر از همه برخورداری از یک تیم حرفه ای و متعهد باعث شده تا گروه آواک بتواند لبخند رضایت را بر لبان مشتریان خود بنشاند.

 

بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان یکی از مسائلی است که پس از گذشت چندین سال از ساخت هر آپارتمان در قسمت های مختلف آن باید انجام گیرد. بازسازی آپارتمان بعضی اوقات جهت بالا بردن میزان ایمنی، صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن، آماده کردن شرایط برای سکونت در آپارتمان، بهره برداری از یک واحد آپارتمان قدیمی ساز، تغییرات کاربردی متناسب با تغییر نیاز های ساکنین و بسیاری دلایل دیگر صورت می پذیرد.

از طرف دیگر گاهی اوقات مالکان، بازسازی آپارتمان خود را برای به روز کردن و زیبا سازی محیطی که خود و خانواده شان در آن زندگی می کنند انجام می دهند. اساسا یکی از اصولی که در ساخت آپارتمان‌ های مختلف باید مورد نظر قرار بگیرد، امکان بازسازی آنها است. زیرا یک بنا هر چه قدر زیبا و مستحکم و اصولی ساخته شود، ممکن است در طول سالیان آینده نیازمند تغییراتی اساسی شود و بازسازی آپارتمان به عنوان یک فرآیند نباید با موانعی دشوار روبرو گردد.

هزینه بازسازی آپارتمان

علاوه بر شیوه بازسازی ساختمان و تغییر قسمت هایی که بنا به خواست مالکان واحد های آپارتمانی یا بر حسب ضرورت و به دلیل وجود عیب و نقص در آنها انجام می گیرد، هزینه بازسازی یکی از عواملی است که می تواند در فرآیند آن نقش تعیین کننده داشته باشد. کارفرما باید اطمینان حاصل نماید که هزینه ای که برای بازسازی آپارتمان انجام می دهد به نتیجه ای ارزشمند ختم می‌ گردد؛ در غیر این صورت هیچ دلیل منطقی برای آن وجود نخواهد داشت. عواملی چون متراژ واحد مسکونی، نوع متریال و مصالح مورد استفاده و مقدار تغییراتی که در بازسازی آپارتمان ایجاد می شود بر هزینه بازسازی آن موثر هستند.

معمولا افرادی که تصمیم می گیرند محل زندگی خود را بازسازی کنند به دلیل اینکه در این زمینه اطلاعات کافی ندارند ممکن است در محاسبه هزینه بازسازی آپارتمان دچار اشتباه شوند؛ برای مثال این افراد عموما از قیمت دقیق مصالح مختلف مورد نیاز بی خبر می باشند و همچنین در ابتدای کار تصوری از نقشه ی نهایی اجرا شده ندارند. از طرف دیگر ممکن است متوجه این موضوع نباشند که چه موانعی ممکن است بر سر راه تغییرات مورد نظر آنها وجود داشته باشد.

کمترین هزینه بازسازی آپارتمان 

کارشناسان ما در گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک به شما کمک می کنند تا از کلیه هزینه های بازسازی آپارتمان خود آگاه شوید و با چشمانی باز و ذهنی آگاه تصمیم گیری نمایید. از سویی دیگر باید به این نکته توجه داشت که افرادی که تصمیم بر بازسازی آپارتمان می‌ گیرند تمایل دارند از ایجاد هزینه‌ های اضافی که معمولا در هنگام ساخت آپارتمان نوساز وجود دارد اجتناب نمایند. بنابراین تخمین هزینه و انتخاب شیوه‌ی بازسازی آپارتمان به گونه‌ای که با بودجه‌ی مورد نظر شما هماهنگ باشد بسیار اهمیت دارد. در ادامه به توضیح مفصل و دقیق این مسئله می‌پردازیم.

بازسازی آپارتمان را می توان از دو منظر کلی مورد بررسی قرار داد. قبل از هر چیز باید به عنوان یک کارفرما و مسئول بازسازی، جواب مشخصی برای سوالات زیر داشته باشید. اول اینکه میزان بودجه ای که برای عملیات بازسازی در نظر گرفته اید چقدر است؟ دوم میزان واقعی پول مورد نیاز برای بازسازی آپارتمان چه مقدار می باشد؟ در صورت تطابق معقول این هزینه ها است که می توان فرایند بازسازی آپارتمان را به جلو هدایت کرد.

آپارتمانی که حدود ۱۰ سال از عمرش می گذرد برای بازسازی به چقدر پول نیاز دارد؟ برای این آپارتمان که هدف از بازسازی، بخش های حیاتی آن مانند، مقاوم سازی و تغییر نقشه داخلی مد نظر نمی باشد، مالکان بیشتر به فکر به روز رسانی ظاهر آپارتمان به وسیله تعویض متریال ظاهری قدیمی با جدید هستند؛ مانند عوض کردن کابینت های آشپزخانه، تعویض شیرآلات بهداشتی، تعویض درب اتاق ها و سرویس حمام و دستشویی و …بنابراین عمده ی هزینه های متقبل شده توسط کارفرما در درجه اول صرف خرید لوازم مورد نیاز و در مراحل بعد دستمزد کارگران و طراحان خواهد بود.

موارد مرتبط به قیمت بازسازی

بازسازی آپارتمان های ۱۰ سال ساخت (کمی کمتر یا بیشتر) به طور مستقیم به شیوه‌ی ساخت آن نیز بستگی دارد. در مواردی ممکن است مالک جدید تمایل داشته باشد با ایجاد تغییراتی اساسی در آپارتمان، آن را برای کاربری های جدید آماده نماید. برای مثال اضافه یا کم کردن اتاق خواب، تغییر اندازه‌‌ی سالن، اصلاح فرم آشپزخانه و … تنها در صورتی ممکن است که امکان تخریب و بازسازی دیوارها از ابتدا و در هنگام ساخت اولیه آپارتمان در نظر گرفته شده باشد.

اما برای بازسازی آپارتمان های با قدمت ۲۵ سال و بیشتر باید هزینه زیادی برای مقاوم سازی دوباره، بهبود یا تعویض سیستم لوله کشی، بازسازی کامل نما و زیباسازی های اساسی، تغییر فرم آشپزخانه، راهرو ها و … هزینه گردد. در آپارتمان های قدیمی، بازسازی به معنای بخشیدن حیات دوباره به آنهاست. البته باعث تاسف است که سن ۲۵ سال برای یک آپارتمان زیاد به نظر می رسد و به این سرعت نیاز به بازسازی های تقویتی در آنها ظهور می‌کند.

متوسط سن آپارتمان های مسکونی استاندارد در اروپا حدود ۵۰ سال است که نشان دهنده‌ی کیفیت بالای مصالح و رعایت کامل اصول ساخت می‌باشد. نقشه های طراحی شده نیز، قابلیت بازسازی آپارتمان را به راحتی در اختیار مالکان قرار می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت در مجموع هر چه قدر یک ساختمان قدیمی تر باشد، هزینه ی بازسازی آن بیشتر خواهد بود.

موارد تعیین کننده در هزینه بازسازی آپارتمان

 • طراحی نقشه سه بعدی دکوراسیون جدید در فضای آپارتمان ( هزینه‌ی طراحی و معماری داخلی که توسط شرکت های ارائه دهنده‌ی خدمات معماری فراهم می‌شود)

 • عملیات تخریب بخش هایی که قرار است بازسازی شوند (شامل هزینه‌های دستگاه ها و نیروی کار مورد نیاز)

 • حمل نخاله های باقی مانده از تخریب به خارج از شهر

 • دستمزد تیم اجرایی که عملیات بازسازی را انجام می دهند

 • هزینه خرید وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای بازسازی و تغییر دکوراسیون که با توجه به کیفیت آنها قیمت های متفاوتی دارند. برای مثال باید بدانید که به چه نوع کابینتی نیاز دارید و در مورد هزینه های ساخت و نصب آن، از پیش با کابینت ساز به توافق رسیده باشید؛ یا در صورت نقاشی بخش‌ های بخصوصی از آپارتمان نظیر اتاق ها و سالن، هزینه‌ های مربوطه را از پیش محاسبه کرده باشید.

مراحل بازسازی آپارتمان

ممکن است برای بسیاری از ما این مسئله مطرح گردد که مراحل بازسازی آپارتمان شامل چه مواردی می شود. اگر به صورت جدی در حال بررسی و سبک سنگین کردن امکان بازسازی آپارتمان خود هستید می توانید با دنبال کردن این مطلب به مرتب کردن ذهن خود کمک نمایید. در ادامه، این مراحل مختلف را به صورت مختصر به شما معرفی می کنیم. البته باید به این مسئله توجه داشته باشید که این مراحل ممکن است در مورد هر آپارتمان خاص متفاوت باشند. ولی به طور کلی انجام دادن این ۵ مرحله تا حد زیادی تکلیف تصمیم شما را روشن خواهد نمود.

 • برنامه ریزی

برنامه ریزی در بازسازی آپارتمان، از طرفی نیازمند یک نگاه متخصص و آگاه به برنامه ریزی و آشنا با قیمت ها و شرایط بازار است، و از طرف دیگر فردی که به عنوان مالک و یا نماینده‌ی او بتواند به بهترین شکل نیاز ها و درخواست های سلیقه ای و کاربردی آنها را مطرح نماید. برنامه ریزی موجب می گردد راهکارهایی که دارای کمترین ایراد و اشکال هستند مطابق با نیازهای مشتری پیشنهاد شود و در صورت نیاز اصلاح شوند و بهبود یابند. این مرحله شامل یک ارتباط دوطرفه است که در آن مشتری و طراح برحسب نیاز و شرایط آپارتمان با یکدیگر تعامل می کنند و به راهکارهای مشترک دست می یابند. این مرحله به عنوان سنگ بنای فرآیند بازسازی آپارتمان از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین توصیه می شود در انتخاب مشاورین مطمئن و متخصص نهایت دقت را به خرج دهید.

 • اندازه گیری

منظور از اندازه گیری در بازسازی آپارتمان، تهیه نقشه ای ابتدایی است که در آن اندازه‌ی دقیق تمام فضا ها ثبت شده است. علت انجام این مرحله این است که عملیات بازسازی آپارتمان باید دارای راه حل های دقیق باشد تا امکان استفاده‌ی بهینه از تمام فضاها فراهم شود. در این مرحله اندازه فضا های مختلف آپارتمان مشخص می شود تا راهکارهای متناسب با این فضا برای تغییر دکوراسیون ارائه گردد. بدون اندازه گیری ممکن است در حین انجام بازسازی با مشکلات مختلفی مواجه شوید که هزینه های اضافی زیادی را بر روی دوش شما می گذارد.

 • ارزیابی

این مرحله یکی از مهم ترین مراحل بازسازی آپارتمان می‌باشد و باید به خصوص از طرف کارفرما یا صاحب ملک مورد توجه قرار بگیرد. با گذشت زمان عمر آپارتمان ها بالا می رود و باید بازسازی شوند. برای این که این کار به بهترین شکل صورت بگیرد و کارفرما از کار نهایی رضایت کامل داشته باشد، جلساتی برگزار می گردد تا پیمانکار با سلایق، خواسته ها، ترجیحات و نیازهای کارفرما آشنا شود و امکان اجرای آنها را ارزیابی نماید. انجام صحیح این مرحله در برنامه ریزی نیز بسیار موثر خواهد بود.

 • طراحی

این مرحله در واقع عملیاتی سازی تمام مراحلی است که پیش از این صورت گرفته بود. با توجه به داده های جمع آوری شده پس از ارزیابی، تیم طراحی با توجه به نیازهای مطرح شده، یک طرح بازسازی که با خواسته و نیاز مشتری منطبق باشد آماده می کند. طرح آماده شده نیازهای واقعی مشتری را منعکس می نماید. بسیار مهم است که تیم طراح بتواند با استفاده از ابزار های مختلف طراحی مانند نرم افزار ها، تصویر نهایی پس از بازسازی آپارتمان را آنگونه که واقعا خواهد بود در اختیار مشتری یا کارفرما بگذارد.

این طرح ها باید بر اساس ساختار و قدمت آپارتمان آماده شود و هزینه های اجرای آنها از پیش مشخص شده باشد. همچنین در این طرح باید حس نوآوری، بهینه سازی و کارایی ایجاد گردد، در واقع کارفرما باید مطمئن شود که در صورت اجرا، از هر لحاظ – زیبایی، دوام، راحتی، صرفه اقتصادی، ایمنی و … – از نتیجه‌ی کار راضی خواهد بود.

 • اجرا

در مرحله نهایی از بازسازی آپارتمان، طرح انتخاب شده و مصوب توسط مشتری به اجرا در می آید. این مرحله ثمره‌ی تمام تلاش ها و برنامه ریزی های قبلی است که باید با دقت و توسط یک تیم با تجربه و حرفه ای که با تجهیزات و مصالح مورد نیاز به محل اجرا اعزام می شوند و عملیات بازسازی آپارتمان را شروع می کنند، انجام شود. این مرحله ممکن است با توجه به میزان کمی و کیفی تغییرات از یک تا چند هفته به طول بیانجامد و باعث غیر قابل سکونت شدن خانه برای مدت مشخصی گردد که باید از قبل مورد توجه قرار گیرد.

بازسازی آپارتمان در تهران

نکات مختلفی می‌توانند بر روی تفاوت بازسازی آپارتمان در تهران با دیگر شهرها موثر باشند؛ برای مثال عموما دسترسی بدون محدودیت به انواع وسایل و گزینه های مختلف در تهران بیشتر از شهرستان ها فراهم است؛ از طرفی دیگر شرایط آب و هوایی تهران و سلیقه ی عمومی مردم تفاوت هایی با دیگر نقاط دارد که همه‌ی این مسائل در تصمیماتی که گرفته می‌شوند و شکل نهایی پس از بازسازی آپارتمان تاثیر گذار خواهند بود.

در روند بازسازی آپارتمان در تهران برای کفپوش عموما از متریال هایی مانند سنگ، لمینت، پارکت و یا سرامیک استفاده می گردد. در سال های اخیر بکارگیری لمینت برای کفپوش واحدهای آپارتمانی رواج یافته است. لمینت به دلیل این که در زیر خود، مجهز به عایق است می تواند از هدر رفتن انرژی در فصول سرد و گرم جلوگیری نماید و از طرف دیگر طرح های متفاوت آن موجود است و می توان با قیمت های متنوعی آن را از بازار تهیه نمود.

استفاده از کاشی های مرغوب با طرح های زیبا برای دیوارهای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی می تواند تاثیر زیادی در به روز رسانی فضای خانه داشته باشد. آشپزخانه و سرویس بهداشتی از محیط هایی هستند که در سال های اخیر مورد توجه زیادی از لحاظ معماری قرار گرفته اند. در نقشه ها و ساخت ‌های پیشین به دلیل برخی عوامل فرهنگی توجه کمتری به این فضا ها می‌شد؛ بنابراین در اکثر موارد بازسازی آپارتمان ها در تهران توجه مضاعفی به بازسازی این دو فضا می‌شود.

بازسازی آپارتمان مدرن در تهران

کابینت نقش مهمی در دکوراسیون آشپزخانه دارد. و البته با توجه به باز بودن آشپزخانه ها به فضای کلی خانه، کابینت نقش مهمی در تصویر کلی منزل خواهد داشت. ساخت و اجرای کابینت هایی که هماهنگ با کاشی و سرامیک های آشپزخانه و با فضای کلی آپارتمان تناسب داشته باشد می تواند جلوه ای خاص به آپارتمان دهد و باید از لحاظ اصول زیبایی شناختی مورد توجه قرار بگیرد. کابینت های هایگلاس یا ام دی اف در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند که می توانید با توجه به طرح دکوراسیون داخلی و سلیقه خود آنها را انتخاب نمایید.

می توانید این انتخاب را از میان نمونه های از پیش اجرا شده و آماده انجام دهید، و یا طراحی یک نمونه متناسب با سلیقه و نیاز تان را به تیم طراح بسپارید. فقط به خاطر داشته باشید که از کابینت های دارای روکش ضد آب استفاده نمایید تا از آسیب به آنها جلوگیری شود. اگر در مورد بازسازی آپارتمان خود سوالی دارید، کارشناسان گروه آواک آماده اند تا به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده و در صورت لزوم مشاوره‌ی شما را بر عهده بگیرند.

طراحی داخلی آپارتمان در تهران

افرادی که در زمینه طراحی داخلی آپارتمان در تهران فعالیت دارند توصیه می کنند برای اجرای درست روند بازسازی و تغییر در دکوراسیون داخلی و رسیدن به نتیجه دلخواه، داشتن یک طراحی زیبا که طبق اصول مهندسی و استاندارد و بر اساس فضای آپارتمان باشد امری ضروری است. بدون شک فقط مهندسان با تجربه و حرفه ای طراح می توانند چنین کاری برای شما انجام دهند در غیر اینصورت روند بازسازی آپارتمان با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد و در نهایت به نتیجه مورد نظر نخواهید رسید.

بنابراین همانطور که پیشتر اشاره شد بسیار مهم است که کار بازسازی آپارتمان خود را به دست چه گروهی بسپارید. خوشبختانه با توجه به این که رقابت در این عرصه از بازار بسیار بالا و پر تنش هست، گزینه های خوب، متنوع و مطمئنی پیش روی شما خواهد بود. گروه آواک با سال ها سابقه و با بهره گیری از بهترین متخصصان طراحی و اجرا می‌تواند تضمین کننده‌ی رضایت کامل شما از تمام مراحل بازسازی آپارتمان تان باشد.

با داشتن یک طرح قوی و اصولی که با فضای خانه تناسب دارد، استفاده از مصالح و متریال با کیفیت، مناسب و بکارگیری یک گروه طراحی داخلی با تجربه و حرفه ای، می توانید یک آپارتمان شیک، با دکوراسیونی فوق العاده و مطابق استانداردهای مهندسی روز دنیا را تحویل بگیرید. رعایت تناسب در رنگ ها، الهام گرفتن از ایده های مختلف طراحی  و دکوراسیون های داخلی روز دنیا، از الزامات مهم در آماده سازی و اجرای یک طراحی داخلی کارآمد می باشد.

طراحی داخلی آپارتمان

همچنین استفاده مفید از فضاهای مختلف آپارتمان و در نظر گرفتن فضای کافی برای اجرای دکوراسیون داخلی می تواند در بهبود کیفیت و بهینه سازی فضای آپارتمان نقش مهمی ایفا کند. از طرفی دیگر باید به این نکته توجه داشت که برخی از افراد ترجیح می‌دهند المان های طراحی شده در فرایند بازسازی آپارتمان به گونه ای باشند که نشانگر فرهنگ خاص ایرانی و سلیقه‌ی بومی نیز باشند.

بنابراین نباید تصور کرد که بهترین معماری داخلی باید حتما مطابق با عکس های ژورنال های مطرح اروپایی یا آمریکایی ساخته شود. برای مثال استفاده از فرش در اکثر خانه های ایرانی معمول است، بنابراین اگر مالک قصد استفاده از فرش های متنوع را داشته باشد، استفاده از پارکت و یا لمینت های طرح دار و گران قیمت، انتخاب معقولانه ای به نظر نمی رسد و تنها باعث تحمیل هزینه‌ ی اضافی بر دوش شما می‌ گردد.

نکته مهم دیگر در طراحی داخلی آپارتمان تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره است که می تواند به استفاده بهینه از انرژی کمک کند و تبادل گرمایی را به حداقل برساند. اجرای برخی تغییرات ظریف ولی مهم می تواند باعث شود که بازسازی آپارتمان منجر به همساز شدن ساختمان با محیط زیست گردد؛ برای مثال ایجاد پنجره در دیوارهایی که رو به خورشید قرار دارند و نیاز شما به استفاده از روشنایی لامپ در طول روز را کاهش می‌دهند؛ و یا تعبیه ی کریدور های جریان هوا که باعث عدم استفاده از کولر در فصل های معتدل می‌گردند.

طراحی داخلی مدرن آپارتمان در تهران

در صورت انتخاب طراحی مدرن، اجرای گچ بری ها ساده و مدرن و پیاده سازی نورپردازی های چشم نواز همراه آنها می تواند به زیبایی و ایجاد حس تازگی در محیط آپارتمان کمک نماید. نصب درب‌های ضد سرقت نیز از دیگر اقداماتی است که در فرآیند طراحی داخلی می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. برای بالا بردن امنیت محیط زندگی خود می توانید درب اصلی آپارتمان را با درب های ضد سرقت جایگزین نمایید و البته باید به هماهنگ کردن ظاهر درب ها با دیگر تغییرات اعمال شده توجه کنید.

همچنین یکی از مهم ترین تغییراتی که بسیاری از مالکان در بازسازی آپارتمان اعمال می نمایند،‌هوشمند سازی خانه است. هوشمند سازی در اینجا به معنای استفاده از مجموعه ای تکنولوژی ها می باشد که کیفیت تجربه ی زندگی شما در خانه را افزایش می دهد و به شما کمک می کند کار ها بسیار ساده تر صورت بگیرند.

برای مثال هوشمند سازی روشنایی خانه می تواند امکان تنظیم میزان نور را برای شما فراهم نماید. همچنین استفاده از دستورات صوتی برای انجام برخی کارهای منزل ممکن می شود. حتی می توان با تعبیه کردن سیستم سرمایشی و گرمایشی در کف سرویس های بهداشتی و دیگر مناطق منزل، دمای خانه را به شکلی بهینه تر کنترل نمود.

دکوراسیون آپارتمان

اگر به دنبال اجرای طراحی های منحصر بفرد و زیبا برای دکوراسیون داخلی خانه های خود هستید باید در پی ایده هایی ناب بگردید و از آنها برای طراحی آپارتمان خود استفاده نمایید. برای این کار توصیه می‌کنیم علاوه بر مشورت با متخصصین و تیم طراح، به سایت ها و مجله های مختلف طراحی داخلی سر بزنید. بی شک نکته های فراوانی وجود دارد که می توان از آنها برای رسیدن به یک طرح زیبا و جذاب استفاده کرد.

این کار به شما کمک می‌کند که علاوه بر آشنا شدن با سلیقه‌ های متفاوت، بتوانید بهترین تصمیم را برای بازسازی آپارتمان خود اتخاذ کنید. رنگ های گوناگون، المان ها و متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی آپارتمان باید به گونه ای هوشمندانه انتخاب شود تا به طرح مورد نظر خود دست پیدا کنید.به جرات می توان گفت که اولین گام برای رسیدن به یک دکوراسیون داخلی زیبا، سامان دادن به فضایی است که می خواهیم در آن تغییر ایجاد نماییم.

مرحله ای که در ابتدا به عنوان مرحله‌ ی اندازه گیری توضیح داده شد در اینجا اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند. در واقع شما و تیم طراح تان باید بتوانید به بهترین شکل ممکن از فضایی که در اختیار دارید بهره ببرید. همچنین اجتناب از هر گونه به هم ریختگی و بی نظمی در این زمینه مهم است. بنابراین کار درست این است که از بکار بردن لوازم و وسایلی که به آنها نیاز نداریم خودداری کرده و به جای آن از وسایلی استفاده کنیم که کاربردی باشند.

دکوراسیون آپارتمان در تهران

بکارگیری ایده هایی که از سبک مینیمالیست پیروی می کنند می تواند در رسیدن به هدف مورد نظر به شما کمک نماید. این سبک با شعار “ کم، زیاد است “ در واقع به این اشاره می‌کند که برای زیبا سازی یک فضا نیاز به استفاده از عناصر مختلف، شلوغ و پر حجم نیست. شما می‌توانید با به کار گیری کمترین مواد و مصالح تزییناتی، زیباترین طراحی داخلی را پس از بازسازی آپارتمان تان داشته باشید.

گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک با سالها تجربه و برخورداری از یک تیم حرفه ای و متخصص، آماده است عملیات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آپارتمان های شما را با طرح های به روز با بهترین کیفیت و با کمترین هزینه انجام دهد.

طرح های بازسازی آپارتمان

در محیطی که سالها در آن زندگی کرده ایم، ایجاد تغییر و اجرای ایده های نو کمی مشکل است، زیرا انسان اگر به چیزی عادت کند به این راحتی نمی تواند تغییر را بپذیرد. یکی از مهم ترین اهداف بازسازی آپارتمان، استفاده بهینه از فضاهای مرده است. شاید زیر تختخواب تان وسایل مختلفی را جا داده باشید اما از فضاهای مفید دیگر آپارتمان به خوبی استفاده نکرده اید. به بخش های مختلف آپارتمان خود سر بزنید و جاهایی که تا به حال استفاده مفید از آنها نکرده اید را مورد بررسی قرار دهید. به طور قطع فضاهایی می یابید که می توان از آن فضاها استفاده بهینه نمود.

به تغییراتی که می شود در این فضا انجام داد فکر کنید. مثلا لبه پنجره ها را به عنوان یک فضایی که می شود از آن بهره برداری بهینه کرد نظر بگیرید یا به فکر بکارگیری طبقاتی که در کنج دیوار قرار می گیرند باشید و بدین وسیله از گوشه های خالی آپارتمان خود حداکثر بهره را ببرید. با سر زدن به سایت هایی مانند پینترست، می توانید ایده های بسیاری برای فضا های بلا استفاده ی پیشین داشته باشید.

نکات مهم در بازسازی آپارتمان

به دلیل اینکه در فضای آپارتمان محدودیت وجود دارد طراحی هایی که برای دکوراسیون داخلی آن می شود، عمق ندارد. با بکارگیری روش های ساده که نیاز به فضای بزرگی ندارند می توانید به آپارتمان خود عمق بدهید. این نکته ای است که در اصول طراحی داخلی به آن بسیار توجه می‌شود؛

موارد مختلفی می توانند بر روی این عمق بخشی به فضا تاثیر گذار باشند برای مثال انتخاب درست ترکیب رنگ ها و استفاده از قاب ها و فرش های سه بعدی بر روی دیوار ها و کف آپارتمان. می توانید با استفاده از روتختی و کوسن های زیبا به اتاق خواب خود عمق دهید. مطمئن باشید فضاهایی را می یابید که به روش های مختلف این کار انجام می شود.

همچنین یکی از اهداف عمده ای که در بازسازی آپارتمان وجود دارد تقویت و تجهیز آن به المان های امنیتی نظیر حفاظ، دوربین، درب های ضد سرقت و … است که در مواردی ممکن است بسیار ضروری باشد.

بازسازی آپارتمان کوچک

با توجه به قیمت زمین و مسکن و از طرف دیگر کوچک شدن خانواده ها، بسیاری از افراد تمایل دارند از آپارتمان های کوچک به عنوان خانه استفاده نمایند. آپارتمان های کوچک دارای مزایای بسیاری هستند. معمولا این آپارتمان ها با بخش های مرکزی، تفریحی و تجاری شهر فاصله کمی دارند و محل احداث آنها مکانی دنج است. همچنین اجاره بهای آپارتمان های کوچک نیز ارزان تر است. با توجه به این مسائل آماده کردن یک آپارتمان کوچک به شیوه ای که برای نیازهای شما مناسب باشد بسیار حائز اهمیت است. اما اگر بخواهیم به بازسازی آپارتمان های کوچک فکر کنیم کار ساده ای به نظر نمی رسد. استفاده مفید از فضای این آپارتمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از طرف دیگر نباید از ایجاد یک محیط زیبا و راحت غافل شد. آپارتمان کوچک را می توان با کمی برنامه ریزی به شکلی مناسب به روز رسانی کرد. نکته مهم این است که در استفاده از فضاهای مختلف خردمندانه عمل نموده و بین طراحی و فضای مورد نظر تناسب لازم را ایجاد نماییم؛ این یکی از نکات مهم در بازسازی آپارتمان کوچک است. توازن به وجود آمده باید در راستای ایجاد دکوراسیونی زیبا و راحت برای ساکنان خانه باشد. آپارتمان کوچک لازم است تا با اسباب و اثاثیه مورد نیاز شما پر شود و حس زیبایی شناسی در آن مشهود باشد.

عکس های بازسازی آپارتمان

برای دیدن عکس های قبل و بعد بازسازی آپارتمان که توسط تیم معماری و دکوراسیون داخلی آواک انجام شده است به بخش گالری تصاویر مراجعه نمایید. دیدن این عکس ها موجب می شود تا با روند کار و تغییراتی که به وسیله بازسازی در آپارتمان ایجاد شده است آشنا گردید. همچنین می‌توانید از همین عکس‌ ها برای گرفتن ایده های جدید استفاده نمایید.

گروه آواک پیشرو در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی آپارتمان از صفر تا صد، مفتخر است تا به شما در رسیدن به طرح دلخواه خود یاری رساند. همان طور که در ابتدا اشاره شد هر آپارتمان شرایط خاص خود را دارد و تلاش ما تامین خواسته های متفاوت مشتریان است و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم نمود. استفاده از بهترین و باکیفیت ترین متریال همراه با تضمین پایین ترین قیمت و مهم تر از همه برخورداری از یک تیم حرفه ای و متعهد باعث شده تا بتوانیم لبخند رضایت را بر لبان مشتریان بنشانیم.

 

 

بازسازی خانه

بعضی وقت ها به نقطه ای میرسیم که دوست داریم یک تغییر اساسی در زندگی خود ایجاد کنیم و از محل زندگی خود شروع می کنیم. بازسازی خانه یکی از راه های تغییر کردن است . بازسازی خانه، در تغییر روحیه ی  اعضای خانواده نقش مهمی دارد. قبل  از اینکه بازسازی خانه ی خود را شروع کنید، به آنچه که دوست دارید به آن برسید و تغییراتی که قرار است در دکوراسیون خانه شما اجرا شود به خوبی فکر کنید.

بازسازی خانه، کاری لذت بخش و جذاب است. تغییر دکوراسیون خانه می تواند نقش مهمی در کیفیت زندگی و روحیه ی ساکنان آن ایجاد کند. اما در اینجا باید به این نکته توجه کنید که نداشتن طرح و برنامه مشخص برای این کار باعث می شود روند بازسازی خانه فرسایشی و موجب خستگی و ناامیدی شما گردد. برای داشتن خانه ای با دکوراسیون و نقشه ی جدید، باید برنامه ریزی و ایده پردازی کنید تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید. برای هر کاری اول باید ایده ی آن را در ذهن خود بسازید تا در حین کار به مشکل بر نخورید.

شما باید بدانید که نقطه شروع کجاست، هزینه تقریبی بازسازی خانه چقدر است، چه مقدار پول برای این کار کنار گذاشته اید، طرح مناسب برای خانه شما چگونه است، پیمانکاری که قرار است عملیات بازسازی خانه شما را انجام دهد چه سوابقی دارد و …اینها سوالاتی هستند که قبل از اقدام به بازسازی خانه باید پاسخ داده شوند. با این نوع برنامه ریزی، شما با خیالی آسوده، بدون اینکه نگرانی درباره ی هزینه ها و برآورد های پیش روی خود داشته باشید می توانید برای بازسازی خانه ی خود اقدام کنید.گروه معماری و دکوراسیون آواک می تواند به سوالات شما در بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون پاسخ دهد.

 

درباره بازسازی خانه

اصول بازسازی ساختمان

اصول بازسازی ساختمان، همانطور که از اسمش پیداست شامل یک سری قواعد و قوانینی است که برای بازسازی یک خانه به کار گرفته می شوند. خانه ها دارای شرایط مختلفی هستند که هنگام طراحی باید مد نظر قرار بگیرد. چگونگی نوسازی، تغییر دکوراسیون، کم کردن یا اضافه کردن سازه جدید و بسیاری موارد دیگر نیاز به طراحی دقیق با در نظر گرفتن شرایط ساختمان دارد.

بهتر است قبل از بازسازی خانه ی خود اصول و قوانین بازسازی ساختمان را در نظر بگیرید و دقت لازم را داشته باشید. گاهی پیش می آید که فردی با زیر پا گذاشتن قوانین، مجبور به پرداخت جریمه می‌شود. در بعضی موارد نیز ممکن است در اثر تخطی فرد از قوانین، مجبور به تخریب قسمت بازسازی شده می شود. البته جریمه های تعیین شده برای هر مورد از تخلفات ساختمانی متفاوت است. اصول بازسازی یک خانه قدیمی با ساختمانی که ۱۰ سال از عمر آن می گذرد، بسیار متفاوت خواهد بود.

قبل از شروع به بازسازی ساختمان ابتدا مجوز ساخت و بازسازی تهیه کنید و تمامی قوانین و اصول مربوط به بازسازی ساختمان را به دقت مطالعه کرده و رعایت کنید.برای بازسازی خانه های قدیمی ، نیاز داریم که نقشه ای از بنا تهیه کنیم. در این نقشه باید مشخصات کلی خانه، مصالح بکار رفته در آن، تاسیسات، شرایط کنونی و جزئیات مربوط به هر قسمت از آن مشخص گردد. بخش هایی که نیاز به بازسازی و یا نوسازی دارند علامت گذاری شوند و در ادامه اقدامات لازم برای برطرف کردن عیوب، بازسازی و نوسازی صورت پذیرد.

هزینه بازسازی ساختمان

اگر قصد دارید ساختمان خود را بازسازی کنید، احتمالا اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است که هزینه های این کار چقدر خواهد بود. هزینه ی بازسازی ساختمان ها از دغدغه های اصلی مالکان ساختمان می باشد.

هزینه یکی از فاکتورهای مهم در بازسازی خانه است. برآورد و تخمین هزینه بازسازی به شما کمک می کند تا درک درستی از بودجه مورد نیاز برای انجام این کار داشته باشید. برای برآورد هزینه های بازسازی باید از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه فعالیت می کنند و از دانش و تجربه کافی برخوردار هستند. زیرا هزینه چنین پروژه ای فقط شامل خرید تجهیزات و مصالح و پرداخت حقوق مجریان پروژه نیست.

اگر تجربه کافی نداشته باشید در طول عملیات بازسازی خانه با هزینه هایی روبرو خواهید شد که شما را غافلگیر می کند. جهت اطلاع از هزینه بازسازی ساختمان، کارشناسان ما در گروه آواک آماده اند تا به صورت رایگان اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهند.

مشاوره بازسازی منزل

در قدم اول، باید اطلاعات کامل از ساختمانی که می خواهید بازسازی کنید را در دست داشته باشید. قبل از تصمیم گیری برای بازسازی خانه، باید مشخص گردد که آیا بازسازی خانه صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟ اگر قسمت های اصلی ساختمان شامل اسکلت و سقف دچار مشکل شده باشند باید در تصمیم خود تجدید نظر نمایید؛ زیرا اگر ساختمانی فرسوده باشد استحکام لازم را نداشته و حتی اگر بازسازی شود خطر تخریب در آن وجود خواهد داشت.

این موضوع برای ساختمان های قدیمی حتما باید بررسی شود زیرا مقاومت کافی در برابر بلایای طبیعی مثل زلزله را ندارند ولی اگر بازسازی محدود به نما یا فضای داخلی خانه با کم و زیاد کردن اتاق ها و تغییر فضای خانه باشد، در فرصتی مناسب حتما اقدام نمایید.کارشناسان مشاور ما در گروه آواک به شما در این امر کمک کرده و در بازسازی خانه، شما را راهنمایی کرده و مشاوره و اطلاعات لازم را با شما به اشتراک می گذارند.

بازسازی خانه در تهران

امروزه گرانی و هزینه های بالای تعمیرات و بازسازی خانه ها باعث بی میلی اکثریت برای انجام این فرایند شده است و بیشتر افراد تصمیم می گیرند در همان خانه ی قدیمی خود اسکان داشته باشند. با کمی تحقیق و جست و جو درمی یابید که استفاده از فناوری های جدید برای بازسازی خانه هم باعث کاهش در هزینه ها و هم باعث سرعت عمل و حتی افزایش ایمنی می شود؛

یعنی اینکه متریال های جدید با اینکه سبک اند و مدت زمان کمتری برای نصب می برند، مقاومت بسیار بالایی داشته و علاوه بر مطمئن بودن، ارزانتر از مصالح و روش های قدیمی نیز هستند.در تهران بازسازی خانه های قدیمی و چند سال ساخت توسط گروه های معماری و عمرانی مختلف انجام می پذیرد.

به این گونه که می توانید نام این گروه ها و شرکت ها را در وبسایت ها و نیازمندی ها پیدا کنید. این شرکت ها عملیات بازسازی از صفر تا صد ساختمان را عهده دار می شوند و در ازای این کار، طبق قراردادی که با شما منعقد می کنند  به ازای هر متر مربع خانه هزینه ای را دریافت می نمایند.عوامل بازسازی خانه در تهران با توجه به مصالح مورد استفاده در پروژه، هزینه های مربوطه را در سه سطح طبقه بندی نموده اند.

این سطوح هزینه عبارتند از سطح سوپر لوکس، سطح درجه یک و سطح درجه دو. همان طور که از عنوانشان مشخص است سوپرلوکس بیشترین هزینه را دارد. شما می توانید با توجه به توانایی مالی خود یکی از این سه گزینه را انتخاب نمایید.

چگونه خانه را بازسازی کنیم؟

آینده نگری و داشتن اطلاعات کافی در زمینه ی بازسازی خانه، به ویژه هنگامی که قصد ایجاد تغییرات اساسی در ساختمان دارید بسیار مهم است. پیش از آغاز کار بهتر است در مورد طرح دلخواه و آنچه که منطبق بر نیاز و سلیقه ی شماست به خوبی فکر کنید و نظرات خود را یادداشت نمایید. هر چقدر زمان بیشتری برای برنامه ریزی دقیق اختصاص دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت. به طور کلی بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون آن امری بسیار جذاب است و تاثیر بسزایی در تغییر روحیه ی خانواده و تغییر روند زندگی دارد اما اگر بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون را بدون طرح آماده شده از نیاز ها و ایده ها شروع کنید، عملیات بازسازی خانه ممکن است برای شما بسیار خسته کننده شود.

این سوالات همیشه در ذهن صاحب ملک وجود دارد که از کجا باید شروع کنید؟ هزینه ی تمام شده ی آن چقدر است؟بعد از بازسازی، ساختمان چه شکلی می شود؟چه مقدار بودجه برای بازسازی در نظر دارید؟ چگونه متوجه شویم که پیمانکار، همان نمونه ی نشان داده شده در نمونه ی کار را تحویل ما می دهد؟  و چطور قبل از خرید وسایل دکوراسیون خانه میتوان فهمید که این وسایل با دکور خانه ی شما جور است یا نه؟

نگران نباشید و بازسازی خانه ی خود را شروع کنید. رویاهایتان را با کمک یک پیمانکار روی کاغذ بیاورید و با گرفتن مشاوره از گروه پیمانکاری خانه ی خود را به نحو احسن بازسازی کنید.برنامه ریزی قبل از شروع کار باعث میگردد تا امکان خطا در طول عملیات بازسازی کاهش یابد و از تخریب مجدد و صرف هزینه های اضافی اجتناب شود. گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک بر اجرای دقیق خواسته های مشتری و طرح تعیین شده تاکید دارد. ما همواره تلاش می کنیم تا بازسازی خانه به صورت استاندارد و طبق سلیقه و نظر شما انجام گردد زیرا شما هستید که می خواهید در این محیط زندگی کنید.

بازسازی خانه ویلایی

بازسازی خانه های قدیمی از گذشته تا به امروز رایج بوده و ایرانیان از دیر هنگام خانه های قدیمی خود را با وسایلی مانند کاه گِل و خشت بازسازی می کردند. خانه های خشتی با گذشت زمان فرسوده شده و نیاز به بازسازی پیدا می کرد. بعضی وقت ها هم به دلیل استاندارد نبودن طراحی خانه مجبور به تخریب و ساخت دوباره ی آن می شدند.امروزه در شهرهای بزرگ بیشتر مردم در آپارتمان ها زندگی می کنند و خانه های ویلایی کمتر دیده می شوند. بسیاری از خانه های ویلایی قدیمی هستند و لازم است بازسازی گردند. بازسازی خانه ویلایی نیاز به یک طراح باتجربه و خوش سلیقه دارد تا با در نظر گرفتن شرایط خانه بهترین طرح ممکن را ارائه دهد.

اگر برنامه ریزی دقیق باشد در کمترین زمان ممکن می شود بازسازی خانه ویلایی را به اتمام رساند و آن را به خانه ای مدرن و راحت تبدیل نمود. خانه های ویلایی باید فضایی یکپارچه داشته باشند بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آن حائز اهمیت است. نتیجه کار باید به گونه ای باشد که زیبایی خانه را چند برابر کرده و آن را تبدیل به محیطی آرام و راحت برای ساکنین خانه نماید.

شاید بازسازی خانه های ویلایی قدیمی در گوش و کنار ذهن تمام کسانی که در این قبیل خانه ها زندگی می کنند یا خانه ی ویلایی دارند وجود داشته باشد. این را نیز باید بدانید که بازسازی خانه های ویلایی قدیمی ذوق خاصی را می طلبد، زیرا شما می توانید در مدت زمان نه چندان بلند یک خانه ی مدرن شیک از ویلای ویرانه ی خود به عمل بیاورید.

عکس های بازسازی خانه

عکس های قبل از بازسازی و بعد از آن معمولا برای همه جالب است. زیرا افراد دوست دارند ببینند خانه ای که اکنون به این شکل درآمده ، قبلا چه شرایطی داشته است. همچنین با دیدن عکس های بازسازی خانه میتوانیم نکاتی را که برای تغییر دکوراسیون به عنوان یک مطلب خوانده ایم به صورتی عینی ببینیم. شما می توانید تصاویر خانه هایی که توسط گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک بازسازی شده است با تماس با ما آنها را دریافت کرده و مشاهده کنید.

هزینه بازسازی خانه

برای آگاهی از هزینه بازسازی خانه با کارشناسان گروه آواک تماس بگیرید.

قیمت بازسازی خانه

برای اینکه درباره چگونگی و قیمت بازسازی خانه اطلاعات کسب نمایید، بهتر است از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند استعلام بگیرید. این شرکت ها می توانند جزئیات دقیق تری از روند انجام پروژه و هزینه های مربوط به آن در اختیار شما قرار دهند.

کسانی که در امر بازسازی خانه فعال هستند تغییر و نوسازی در مواردی مانند کفپوش، کابینت، سقف کاذب، کاغذ دیواری، سرامیک، لوله کشی و … را جزو بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه حساب می کنند که هر کدام از این موارد با توجه به کیفیت متریال بکار رفته در آن و دستمزد اجرا، چندین نرخ متفاوت خواهد داشت. البته پیمانکاران، متراژ ساختمانی که این پروژه در آن انجام می شود را نیز در نظر می گیرند.

ایده برای بازسازی خانه

برای بازسازی خانه، چند ایده ی ساده و کم هزینه هم می تواند تغییر زیادی در دکوراسیون داخلی به وجود آورد و نیازی به دکوراسیون و وسایل پر خرج نیست. عین مثال سادگی در عین زیبایی با ساده ترین وسایل هم شما می توانید دکوراسیون خانه ی خود را به گونه ای تغییر دهید که جلوه ی منزل و ساختمان شما به مانند قصر باشد. به موارد زیر توجه کنید:

اگر از دیوارهایی با رنگ کرم یا سفید خسته شده اید استفاده از برچسب های دیواری می تواند رنگ و طرح جدیدی به فضای اتاق شما بدهد.

نورپردازی اصولی نقش مهمی در روشنایی خانه دارد. اگر هنوز از لامپ های قدیمی استفاده می کنید، بهتر است آنها را با نورپردازی های جدید جایگزین نمایید.

نقش دستگیره درها و کابینت ها در زیبا جلوه دادن آنها بسیار مهم است. دستگیره های قدیمی را با انواع مدرن آن که در طرح ها و سایزهای گوناگون وجود دارد تعویض کنید.

اگر فضای آشپزخانه ی شما کوچک است و  به دنبال جای بیشتری برای میز غذا خوری هستید به جای استفاده از میز و صندلی بزرگتر، در آشپزخانه می توانید از نیمکت استفاده کنید. خرید یک نیمکت بسیار ارزان تر از خرید میز و صندلی است. برای کمتر کردن هزینه ها، شما می توانید برای نیمکت های دست دوم خریداری کنید یا اینکه با استفاده از چوب و میخ خودتان نیمکت تان را نسبت به مساحت آشپزخانه  بسازید.

گاهی برای بازسازی خانه تغییرات بزرگ لازم نیست و چند تغییر کوچک در فضا نتیجه ی چشمگیری خواهد داشت. از گیاهان برای تزئین خانه ی خود استفاده کنید. پرورش گیاهان در خانه علاوه بر زیبایی و شادابی خودتان، جلوه ی بسیار زیبایی به خانه ی شما می دهند. یک گلخانه ی کوچک در گوشه ای از خانه یا چند گلدان گل در گوشه کنار خانه متناسب با دکور، می تواند دکوراسیون شما را از حالت یکنواختی خارج کند.

نکات مهم ایده برای بازسازی خانه

به جای اضافه کردن کابینت به آشپزخانه که یکی از موارد  بسیار پرهزینه در امر بازسازی خانه است، می توانید از قفسه ها و شلف های دیواری که آویز و آبچکان دارند و مخصوص آشپزخانه اند استفاده کنید. این شلف ها جای کمتری می گیرند و کم هزینه هستند. البته اگر از نوع چوبی یا ام دی اف آن خریداری میکنید، مواظب باشید و نوع مرغوب آن را بخرید تا با ریختن مایعات باد نکند و خرج دیگری روی دستتان نگذارد.

به جای رنگ کردن تمام دیوار های خانه، فقط یک دیوار را رنگ کنید. البته این بدان معنا نیست که یک دیوار خانه تان را به هر رنگی در بیاورید، یکی از دیوار های خانه که فکر میکنید خاص تر و مناسب تر از بقیه است و اگر رنگ شود جلوه ی خاصی به خانه تان می دهد را یک رنگ که به دکوراسیون خانه ست میشود بزنید ” مثلا دیوار پشت میز تلویزیون یا دیواری که قاب عکس ها و ساعت خانه به آن آویزان است .از جعبه های چوبی وسایل قدیمی یک یا چند قفسه ی زیبا بسازید و آن ها را آویزان کنید. قفسه های دست ساز با رنگ های خاص جلوه ای منحصر به فرد به خانه ی شما می دهند.

امروزه خانه ها از حالت سنتی خارج شده و دکوراسیون مدرن در اکثریت آنها دیده می شود. در خانه های مدرن، استفاده از هر نوع وسیله ای حتی ساده ترین وسیله ها می تواند در زیبایی خانه ی شما تاثیر گذار باشد؛ پس نیازی به هزینه های کلان نیست. شما می توانید با چند ایده مانند ایده های بالا، خانه تان را طبق سلیقه ی خود دکور کنید. این ایده های ساده می تواند حال و هوای خانه شما را عوض کند. اما برای تغییرات اساسی نیاز دارید تا با افراد با تجربه و خبره در این زمینه مشورت نمایید. کارشناسان گروه آواک آماده پاسخگویی به سوالات شما برای انتخاب بهترین ایده بازسازی هستند.

برای بازسازی خانه چکار کنیم؟

ایجاد فضاهای جدید در محیط زندگی می تواند موجب بالا رفتن ارزش خانه شما گردد. اگر از فضاهای خانه به درستی استفاده نکنید موجب می شود به هنگام فروش، خریداران خانه شما را نپسندند. بنابراین هنگام ساخت فضاها در نظر داشته باشید که شما و ساکنان خانه بیشتر وقت خود را در چه بخش هایی از خانه سپری می کنید، سپس همان بخش ها را توسعه دهید.

از متریال مقاوم و درجه یک استفاده کنید. استفاده از متریال و مصالح با کیفیت موجب می گردد تا پس از گذشت چند سال از بازسازی، خانه شما طراوت و زیبایی خود را از دست ندهد. این یعنی پولتان را بیهوده هدر نداده اید.

به آشپزخانه توجه ویژه ای داشته باشید. آشپزخانه محیطی است که بیشترین ترافیک و استفاده را دارد. بنابراین مهم است که در هنگام بازسازی خانه بیشترین تمرکز و دقت را برای بروز رسانی آن قرار دهید. اگر کابینت ها فرسوده شده اند آنها را تعویض کنید ولی اگر هنوز قابل استفاده هستند و می شود آنها را رنگ کرد بهتر است در هزینه خود صرفه جویی نموده و با یک رنگ آمیزی زیبا، جلوه ای تازه به آشپزخانه خود ببخشید.

فرآیند بازسازی خانه

در فرآیند بازسازی خانه، اولویت ها را مشخص نمایید. بدین معنی که تعیین کنید کدام قسمت از خانه اهمیت بیشتری دارد و باید قبل از بخش های دیگر خانه بازسازی شود. معمولا افرادی که در زمینه بازسازی ساختمان ها تجربه کافی دارند، بخش های مختلف خانه را به منظور بازسازی به ترتیب زیر اولویت بندی می کنند:

۱- آشپزخانه

۲- سرویس بهداشتی

۳- پذیرایی و نشیمن

۴- اتاق ها

مراحل بازسازی خانه

۱- مشورت با شرکت های باتجربه و متخصص در زمینه بازسازی خانه

برای آگاهی از هزینه های بازسازی و اجرای طرح هایی که برای تغییر دکوراسیون در نظر دارید نیاز است تا با یک گروه متخصص و فعال در این زمینه مشورت کنید. اگر محل زندگی شما نیاز به تغییرات اساسی دارد حتما برای طراحی و اجرا بازسازی با یکی از شرکت های معتبر و خوشنام قرارداد منعقد کنید.

۲- تخریب قسمت هایی که نیاز به بازسازی دارد

اگر در تخریب ساختمان، نکات ایمنی و اصول مهندسی رعایت نشود، ممکن است مال و جان شما در معرض خطر و آسیب قرار بگیرد. بنابراین کمک گرفتن از یک گروه تخریب حرفه ای می تواند خیال شما را بابت این کار راحت کند.

۳- با توجه به نیاز خود عملیات ساخت را شروع کنید

وقتی عملیات تخریب به پایان رسید، ساخت شروع می شود. توجه داشته باشید که هنگام بازسازی اصول مهندسی و استانداردهای لازم رعایت شوند تا در آینده به مشکل بر نخورید. بهتر از هر کسی شما می دانید که محل زندگیتان چه ایرادات و اشکالاتی داشته است. پس به صورت کامل و دقیق این عیب ها را به مهندسان و مجریان پروژه بازسازی انتقال دهید تا آنها بتوانند بهترین تصمیم را برای برطرف کردن آنها اتخاذ کنند.

۴- عملیات نازک کاری و زیباسازی فضای داخلی

نکات مهم مراحل بازسازی خانه

در این مرحله اگر دیوارها نیاز به گچ کاری داشته باشند باید از بهترین گچ موجود در بازار برای این کار استفاده شود تا کیفیت خود را با گذشت زمان حفظ نماید. در بازسازی ها معمولا از کناف برای ایجاد سقف کاذب استفاده می کنند. این پوشش به همراه نورپردازی هایی که در آن اجرا می شود می تواند فضای اتاق شما را دگرگون کرده و نورپردازی شگفت انگیزی ایجاد نماید.

در مرحله بعد نیز باید دیوارپوش و کفپوش باکیفیت و مناسب، انتخاب و اجرا شوند. در بازار انواع مختلفی از آنها با قیمت های متفاوت وجود دارد که می توانید با توجه به سلیقه و میزان بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید طرح های مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

مرحله آخر چیدن وسایل خانه در مکان های مناسب است. شما ممکن است هزینه زیادی بابت بازسازی خانه خود متحمل شده باشید ولی اگر چیدمان وسایل خانه به درستی انجام نشود، تغییرات انجام شده به چشم نمی آید.اگر به فکر بازسازی خانه خود هستید، کارشناسان با تجربه گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک آماده اند تا در این زمینه به صورت رایگان به شما مشاوره دهند. با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در بازسازی خانه

قبل از رنگ آمیزی از انتخاب رنگ مورد نظر خود اطمینان پیدا کنید تا پشیمان نشوید. رنگ مرغوب بخرید و از رنگ های نامرغوب و تاریخ گذشته استفاده نکنید. از ترکیب رنگ ها برای جلوه ی زیبا تر استفاده کنید و از طرح های زیبای رنگ آمیزی که به تازگی روی کار آمده اند بهره ببرید.پنجره ها را فراموش نکنید و به یاد داشته باشید تعبیه ی پنجره ها در زیبایی دکوراسیون خانه ی شما نقش مهمی دارند. بهتر است رنگ پنجره ها یک رنگ خنثی مانند سفید باشد تا جلوه گر شود. پرده را نیز متناسب با دکوراسیون خانه ی خود انتخاب کنید تا زیبایی خانه ی شما را به هم نزند.

رنگ هایی مانند سفید و مشکی که با هر ترکیب رنگی ست می شود از پرکاربرد ترین رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون خانه هاست. از این رنگ ها در لوازم جانبی دکور خود استفاده کنید.اگر اتاق خانه ی شما کم نور است از آینه هایی با ابعاد بزرگ در جهت انعکاس نور استفاده کنید . انعکاس نور در اتاق باعث پر نور تر دیده شدن می شود و به زیبایی هرچه تمام تر اتاق نیز کمک می کند.

مبلمانتان را در قسمتی از خانه قرار دهید تا زیاد دست و پا گیر نباشند. نیاز نیست که مبل ها را در تمام بخش های خانه پخش کنید، در یک قسمت دنج منزلتان یک دست مبل به صورت اتاق کنفرانس یا گفت و گو بچینید و میز تلویزیون را در صدر آن قرار دهید. علاوه بر شیک بودن، یک جای دنج برای گفت و گو و تماشای تلویزیون هم به وجود می آورید.مرحله آخر چیدن وسایل خانه در مکان های مناسب است. شما ممکن است هزینه زیادی بابت بازسازی خانه خود متحمل شده باشید ولی اگر چیدمان وسایل خانه به درستی انجام نشود، تغییرات انجام شده به چشم نمی آید.

اگر به فکر بازسازی خانه خود هستید، کارشناسان با تجربه گروه معماری و دکوراسیون داخلی آواک آماده اند تا در این زمینه به صورت رایگان به شما مشاوره دهند. با ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس با گروه آواک:

۰۹۱۲۹۳۲۴۷۴۹؛

۰۹۱۹۸۰۶۱۰۹۷؛

۰۹۹۰۵۳۳۰۵۰۷؛

۰۲۱۷۷۳۹۵۲۸۱؛